2017 metai: Fiksuojama daugiau nei 2 milijardai aktyvių Android įrenginių per mėnesį

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

Google įsigyja „HTC“ išmaniųjų telefonų inžinierių padalinį

 

Nuo „Motorola“ įsigijimo dienų (2012 m. Gegužės mėn. – 2014 m. Sausio mėn.) Google neturėjo techninės dalies gamybinių pajėgumų, kad galėtų gaminti savo individualiai sukurtus telefonus, todėl ji buvo priversta dirbti su trečiųjų šalių mobilios įrangos gamintojais, kad suprojektuotų ir pagamintų pradinius kompanijos deklaruojamus „originalius“ įrenginius. Dėl to daug kur buvo rašoma, kad jei Google nori iš tikrųjų valdyti savo įrenginius ir stumti Android teisinga linkme, ji turėtų grįžti į techninės dalies gamybą.

Dar 2007 m. per iPhone pristatymą Steve Jobs yra pasakęs: „People who are really serious about software should make their own hardware.“
Panašu, kad šių žodžių Google tiesiog negalėjo pamiršti, todėl 2017 m. rugsėjo mėn. technologijų gigantė paskelbė įsigijusi „HTC“ išmaniųjų telefonų gamybos padalinį, taip pasipildydama savo komandą daugiau kaip 2000 talentingų mobiliųjų inžinierių ir dizainerių. Kaip tuo metu sakė Google įrenginių gamybos vadovas Rickas Osterlohas:

„HTC“ buvo ilgametė partnerė ir sukūrė keletą gražiausių, aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų. Nekantriai laukiame HTC komandos narius prisijungiant prie mūsų bendros kelionės.

Ilgalaikėj perspektyvoj pasimatė ir komandinio darbo vaisiai, kai 2019 m. buvo pristatyti „Pixel 3a“ ir „Pixel 4“ telefonai. Nepriekaištingo dizaino, kokybiškai pagaminti abu modeliai yra vieni geriausių išmaniųjų telefonų pagal jų kainos kategoriją.

„Pixel 2“ į rinką atneša portreto režimą ir visą krūvą HDR + patobulinimų

Kaip ir nusako jo pavadinimas, „Pixel 2“ ir „Pixel 2XL“ buvo antrosios naujos serijos Google išmaniųjų telefonų kartos. Jie pristatė kiek švelnesnį nei ankstesnės kartos dizainą, pridėjo IP67 žymintį atsparumą vandeniui ir dulkėms sertifikatą bei išlaikė įdomių spalvų gamą. Ausinių entuziastų nusivylimui tai buvo pirmasis „Pixel“ modelis praradęs standartinį 3.5 mm. garso lustą. Turbūt įdomiausias funkcinis papildymas buvo įspaudimui jautrus ekranas (pasiskolinta iš „HTC U11“), leidžiantis greitai iškviesti „Google Assistant“.

„Pixel 2“ modeliai vis dar turėjo stambias korpuso kraštines, primenančias „iPhone 6“, „7“ ar „8“ telefonus, ir nors „Pixel 2XL“ ekrano atžvilgiu turėjo didesnį priekinės dalies padengimą bei siauresnes korpuso kraštines, vis tiek sugebėjo išlaikyti puikios kokybės priekinius garsiakalbius. Nepaisant to, su „Pixel 2XL“ Google korporacijai kilo viena problema – pasipylė skundai dėl ekrano žiūrėjimo kampų ir mėlynojo atspalvio efekto.

Į tai daug dėmesio nesutelkianti  Google ir toliau demonstravo savo stipriąsias savybes, fotografijose naudojant „Pixel 2“ ir „2XL“ kamerą, kurios buvo vienos geriausių išmaniųjų rinkoje. O labiausiai Google fanus „Pixel 2“ ir „2XL“ pasirodyme žavėjo tai, kad kompanija vėl rimtai susitelkė į įrenginio techninę dalį.

Naujos serijos išmanieji pratęsė ir sutvirtino vadinamosios pažangiųjų telefonų kompiuterinės fotografijos šaką. Jų pirmtakas, pirmasis „Pixel“, naudodamas patobulintą procesinį vaizdo apdorojimą galėjo padaryti nuostabias nuotraukas su pažangesne komplektuojama technine dalimi, tačiau „Pixel 2“ serija leido suprasti, kad būtent programinė įranga, o ne techninė dalis, tobulins išmaniųjų telefonų fotografavimą.

Google smarkiai patobulino vaizdo fiksavimo algoritmus, siekiant įamžinti maksimaliai kokybiškas nuotraukas. „HDR +“ nebuvo atskiras režimas ar papildoma funkcija – tai buvo tiesiog tai, ką kamera darė kiekvieną kartą fiksuojant nuotraukas. Jos nebuvo apdorojamos po fakto (jau įamžinus vaizdą jį apdirbant programiniu būdu), telefonas nuolat fiksavo kadrus juos tuo pačiu momentu sujungiant į kelias geriausias versijas ir taip panaudojant HDR tipo apdorojimą. Viskas tik tam, kad bet kurioje situacijoje išgauti maksimaliai kokybišką vaizdą, o nei tai ko visi buvo įpratę tikėtis iš telefono.

Turėdami vieną fotoaparato jutiklį ir objektyvą „Pixel“ išmanieji galėjo padaryti tuos dalykus, kuriuos bandė įgyvendinti konkurentai pasinaudodami keliomis kameromis. Google portreto fotografavimo rėžimas sukurtas ir puikiai suderintas pagal programinę įrangą, todėl kompanijos telefonams įamžinti vaizdą sekėsi geriau nei konkurentų modeliams su net ir kelių objektyvų naudojimu. Kita įdomi vieta tai, kad Google galėjo nuolat tobulinti savo fotografavimo algoritmus pateikiant programinės įrangos atnaujinimus, kurie turėjo tiesioginės įtakos „Pixel 2“ nuotraukų fiksavimo kokybei.

„Android 8 Oreo“ pasirodo su „Project Treble“ galimybėmis ir atnaujinimų pateikimas keičiasi visam laikui

Atrodo, kad „Android 8 Oreo“ buvo nereikšmingas atnaujinimas didelės schemos vaizde, tačiau jame buvo vienas didžiulis patobulinimas: „Treble“.

2017 m. gegužės mėn. pristatant naujausią OS versiją Google akcentavo „Treble“ arba „Project Treble“, kaip tuo metu pavadintą būdą modifikuoti Android atnaujinimus, atskiriant įvairius programinės įrangos pagrindinio kodo elementus, kad telefone komplektuojamų mikroschemų gamintojai, pavyzdžiui „Qualcomm“, „Broadcom“, ar kiti galėtų atnaujinti savo komponentus, nekoreguojant kitų OS dalių.

Tai buvo dar vienas didelis žingsnis, kurio pavadinimas „Treble“ (trejetas) reiškė atnaujinimų tvarkos pokytį apjungiantį ir tuo pačiu susegmentuojant telefonų gamintojų, programinės įrangos kūrėjo ir aplikacijų kūrėjų atnaujinimo etapus.

ES įstato „Google“ daugiau kaip 5 milijardų baudą už antikonkurencinę vartotojų aplinką

Po daugelio metų kovojusi su tokiais technikos milžinais kaip „Microsoft“ dėl to, ką ES apibrėžė kaip antikonkurencinę verslo praktiką, Europos komisija nusprendė suvienodinti ir mobiliems įrenginiams prieinamų paieškos sistemų bei reklamos sąlygas.

Teigdama, kad Google privertė gamintojus tiekiančius telefonus, kuriuose naudojama Android OS, sujungti Google paiešką, „Chrome“ ir „Play Store“ paslaugas. ES nubaudė Google daugiau nei penkiais milijardais dolerių už antimonopolinių taisyklių pažeidimą. ES teigė, kad šis priverstinis paslaugų diegimas slopino konkurenciją bei naujoves ir neprileido vartotojų prie alternatyvių paslaugų variantų ieškojimo.

Jau 2013 m. Google pradėjo jungti savo programas ir paslaugas į tai, kas pasak jos buvo pastangos palengvinti vartotojo aplinką, sukuriant geresnę, vieningesnę Android valdymo patirtį. Neneigdama jog ji sieja savo paslaugas, Google išreiškė savo poziciją, kad Android, kaip atvira platforma ne tik leidžia, bet ir skatina vartotojus modifikuoti savo programinę įrangą pakeičiant numatytąsias programas, aplinkos valdymo stilių ir kitus parametrus. Nepaisydami Google pateiktų argumentų, ES komisija taip pat teigė, kad Android yra atvirojo kodo principu veikianti platforma, kurioje gamintojai gali laisvai diegti savo paslaugas, pagrįstas AOSP projektu.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos