„Motorola Rizr“ naujai pristatytas koncepcinis įrenginys, pritraukęs daug dėmėsio ir labai skirtingų nuomonių. Šis modelis dar nėra paruoštas masinei gamybai ir greičiausiai kompanija nėra 100% įsitikinusi, kad jis susilauks didelės sėkmės bei pripažinimo iš daugumos vartotojų. Čia ir iškyla esminis klausimas – kokia šios inovacijos prasmė?
Tikimės, kad mūsų išsami Motorola Rizr apžvalga duos visus atsakymus, kas būtent daro Rizr tokiu įdomiu telefonu.
Tiek konceptualiai, tiek fiziškai išmanusis atrodo unikalus. Juo pradžioje gali būti tik šiek tiek sudėtingiau naudotis nei sulankstomu telefonu, tačiau dizainas suteikia tokius pačius pranašumus, kaip ir telefonų išsleidžiamais bei atlenkiamais ekranais.
Esminis išskirtinumas
Kompaktiškos būsenos Rizr yra maždaug 2/3 įprasto išmaniojo telefono aukščio. Naudoti jį viena ranka labai paprasta, nes ekranas pakankamai trumpas, todėl nykščiu galima pasiekti kiekvieną tašką.
Vien tai yra didžiulis pranašumas prieš bet kurį išmanųjį telefoną turintį didesnį ekraną. Jis taip pat neturi trūkumų, kuriuos turi atlenkiami telefonų modeliai, tokie kaip Galaxy Fold. Tai reiškia, kad Motorola Rizr neplėšys kišenės savo storiu ar svoriu, kurį turi atverčiami ir atlenkiami telefonų modeliai. Taip pat jis neturi tokių griozdiškų gabaritų būdamas ir neišskleistas. Kuo tikrai negali pasigirti minėti atlernatyvūs telefonų modeliai.
Norint išvynioti visą ekrano ilgį tereikia greitai dukart spustelti įjungimo mygtuką. Kai ekranas pakyla aukštyn, telefonas atrodo ir jaučiasi rankoje kaip įprastas didesnį ekraną turintis išmanusis. Čia reikia paminėti vieną specifinį niansą: prailginta ekrano dalis viršuje yra beveik popieriaus lapo plonumo.
Jei esate OLED televizoriaus savininkas arba tokį teko matyti parduotuvėje, jums jau aišku apie kokį ekrano plonumą kalbame. OLED ekranai yra stebėtinai ploni ir dažniausiai tvirtinami prie juos tvirčiau prilaikančio plastiko. Rizr būtent tokį ir turi.
Saugumas ir atsparumas
Įdomu kas atsitiktų, jei kas nors numestų tokį telefoną, kai jis išvyniotas pilname ekrano ilgyje? Akivaizdu, kad ploniausia ekrano išskleidžiamoji dalis būtų iškart pažeista, o tai reiškia, kad kartu su ja ir visas ekranas.
Žinoma, net ir tokio tipo telefoną galima apsaugoti skaidriu plastikiniu dėklu – ir jį galima lengvai nuimti. Tačiau dėklas pridengia tik telefono korpusą, o tai reiškia, kad telefonui krentant išskleistam, brangus ekranas pirmas liestųsi su žeme. Įvardinkime dėklo apsaugą, kaip dalinai saugiu sprendimu.
Išvyniojamo ekrano technologija
Tiek priekinė, tiek galinė ekrano dalys yra padengtos lanksčiu plastiku, kad ekranas galėtų apsivynioti aplink telefono apačią. Lankstusis plastikas taip pat ekraną apsaugo nuo stiprių piršto įspaudimų ir suteikia jam didesnį atsparumą lengviems smūgiams atlaikyti. Visgi išorinė Motorola Rizr apžvalga nepadės suprasti, kaip išslenkantis ekranas veikia, todėl pažvelkime į tai, kas slepiasi po šiuo konceptu.
Ekrano skydelio gale yra stačiakampis variklis, kuris stumia arba traukia ekraną išilgai paslėpto takelio. Užpakalinė ekrano dalis (taip ta, suvažiuojanti už nugarėlės) gali būti naudojama dviem pagrindiniams dalykams: fotoaparato vaizdo rodymui kai darotės selfes ir visada įjungtam ekranui / pranešimams.
Vienas praktiškiausių šios technologijos funkcionalumų, tai automatiškai išsiskleidžiantis ekranas, kai telefonas yra paverčiamas žiūrint YouTube. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai paleisti vaizdo įrašą YouTube ir pasukti telefoną. Visa kita programinė įranga padarys už jus.
Visada galite vėl sumažinti ekraną dukart bakstelėdami maitinimo mygtuką, kuris automatiškai apkarpys vaizdo įrašą, kai ekranas susitrauks. Tai tikrai malonų įspūdį paliekantis efektas, kuris gali būti naudingas tam tikrų tipų vaizdo įrašams.
Taip, už nugaros esanti ekrano dalis yra išjungta žiūrint vaizdo įrašus, todėl nematysite dalies vaizdo įrašo, leidžiamo telefono nugarėlėje, jei jis bus susuktas.
Galutinės mintys
Nors „Rizr“ neabejotinai yra įdomus šios srities konceptas, jis taip pat turi daug akivaizdžių pranašumų, palyginti su atlenkiamais telefonais. Visų pirma ekraną dengia ne stiklas, todėl jums nereikės jaudintis dėl daugumai jau patirto ne vieno ekrano įtrūkimo ar skilimo.
Peršasi išvados, kad ši paslankaus ekrano technologija kur kas patvaresnė ilgaamžiškumo atžvilgiu, ypač jeigu lyginsime su atlenkiamų telefonų segmentu.
Kita vertus, sumažintas paties telefono dydis „Motorolai“ gali tapti dideliu iššūkiu jį rinkoje bandant pateikti kaip plataus pritaikymo technologiją, atitinkančią daugumos vartotojų poreikius. Atlenkiamas telefonas labai gerai veikia kaip dvejopos paskirties įrenginys, nes jis iš tikrųjų nekeičia standartinio plokščio telefono daugumai suprantamos koncepcijos. Tačiau „Rizr“ yra fiziškai 2/3 mažesnis nei bet kuris įprastas telefonas su lygiaverčiu ekrano dydžiu ir tai gali turėti svarų argumentą vartotojams, ieškantiems alternatyvos dideliam ir viena ranka sunkiai valdomam ekranui.