2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019
Google pristato pirmosios Pixel serijos modelį
Daugelį metų leisdama skirtingos kokybės ir klasės „Nexus“ telefonus, 2016 m. rudenį „Google“ pagaliau išleido pirmuosius ir tikruosius savo firminius telefonus. Pradiniai gandai klijavo HTC kaip daugiametį Google telefonų gamintoją, bet kaip vėliau pranešama, būtent „Huawei“ atsisakė dirbti prie išmaniojo, kuris jokiu būdu neturės jų firminio ženklinimo. Tuo metu „Huawei“ labai stengėsi įsitraukti į JAV rinką, todėl jų prekės ženklo neplatinęs įrenginys buvo jiems neįdomus.
Išmaniųjų telefonų pasaulio lyderė Samsung jau po pirmų savaičių pardavimo sulaukė užfiksuotų atvejų, kai „Note 7“ staiga pradėdavo kaisti, o vėliau sprogdavo. Buvo užfiksuoti įvykiai, kai pavieniai vartotojai nuo sprogimo patyrė audinių sužalojimų ar stiprių nudegimų, dažnais atvejais nešiojant telefoną kišenėje ir net neįtariant jog tai tiksinti bomba. Kompanija nedelsiant ėmė tirti tokių įvykių priežastis, o pirmieji tyrimai aiškiai parodė baterijos kelių celių defektą pasikartojantį ir tolesnėje „Note 7“ serijos gamyboje.
Gaila, tačiau geri ketinimai nepavyko ir pakartotinai, šįkart jau globaliai leista „Note 7“ serija skendo dūmuose ir sproginėjo vos po kelių savaičių naudojimo.
Didžiausiam pasaulyje gamintojui buvo likęs vienintelis kelias – susigrąžinti visus išleistus „Galaxy Note 7“ nepaisant be proto didelių gamybinių kaštų ir patirtų nuostolių, bei negalvojant apie liksiančią abejotiną kompanijos brendo reputaciją nemažos dalies vartotojų atžvilgiu.
Pasitelkiant ryšio operatorių pajėgumus buvo pradėti surinkinėti visi pirmos ir antros serijos leidimo „Note 7“ vartotojams gražinant pinigus arba keičiant kitu panašaus lygio modeliu.
Tais pačiais metais kompanija grįžo į rinką atsikovoti savo pozicijų pristatydama 2 naujus išmaniuosius, „Galaxy S8“ ir „Note 8“. Panašu, kad Samsung telefonų mylėtojai buvo pasiryžę atleisti ir užmiršti kompanijos klaidą, Visi kaipmat pamilo naujuosius išmaniuosius pripildytus daugybę funkcinių pajėgumų ir mobilių rinkoje tvirtai užsiėmusius flagmanų pozicijas.
Google Duo atsiradimas
„Google Duo“ buvo išleista norint iš pirmų pozicijų išstumti „Facetime“, visuose „Apple“ įrenginiuose komplektuojamą tarpusavio vaizdo skambučių programą. „Duo“ buvo optimizuotas silpnam ryšiui, todėl veikė praktiškai tokiu pačiu principu kaip ir „WhatsApp“, adresatus sujungiant telefono numeriais. Tačiau skirtingai nei „WhatsApp“, jis buvo iš anksto įdiegtas beveik kiekviename Google sertifikuotame Android telefone, nuo pat starto suteikiant aplikacijai milijardinę potencialių vartotojų bazę. Google taip pat patobulino „Duo“ valdymą integruodama tokią funkciją, kaip „pabelsti“, suteikdama adresatui pamatyti skambinančio asmens profilį prieš priimant jo skambutį.
Kaip ir visoms tokio tipo „Google“ komunikavimo įrankiams , „Duo“ problema buvo ta, kad joje trūko svarbiausios bet kurios pokalbių programos dalies – pačių vartotojų rato.
Jau tais metais turintys išmaniuosius naudojo plačiai žinomas komunikavimo aplikacijas, tokias kaip „Viber“, „Skype“ ar tą pačią „WhatsApp“. Tai kam gi pradėti naudotis nauja programa, kurioje nėra tavo draugų ar artimųjų?
Visgi per ilgą laiką būnant rinkoje, „Google Duo“ dabar turi surinkusi 4 mln. Android vartotojų. Ar ši programėlė ilgainiui prigis ar numirs kaip ir Google + projektas, matyt turėsime palaukti dar dešimtmetį, kad sužinotume.
„Android 7 Nougat“ padeda taupyti trumpai veikiančias baterijas naudojant „Doze“
Naujoji OS atnešė daugelį funkcijų, kurias šiandien laikome įprastomis naudojant Android.
Google padarė teisingą sprendimą dar senosios „Marshmallow“ versijos išleidimo metu, pradėjusi rūšiuoti vartotojams išskirtinai reikšmingas funkcijas.
„Multi-window“ pagaliau tapo integruota naujos OS versijos funkcija, pratęsdama tai ką „Samsung“ pirmą kartą pristatė dar 2012 m. „Galaxy Note 2“ modelyje. „Project Doze“ integruotos funkcijos misija buvo maksimaliai optimizuoti baterijos eikvojimo energiją, užmigdant arba iš background veikimo pašalinant rečiausiai naudojamas aplikacijas. Naujoji pranešimų valdymo sistema leido atsakyti į pranešimus tiesiai iš pirminio ekrano, neatidarant visos pranešimų programos. Tai buvo Android naujinys, sujungęs daugybę mažų ir patogių valdymo sprendimų į labai patrauklią bendrą aplinką.
Daugelis žmonių pirmą kartą „Android 7.1 Nougat“ pačiupinėti galėjo „Google Pixel“ telefonuose. Ir nors jiems naujoji OS buvo trumpai išskirtinė, Google pažadėjo, kad kaip ir „Nexus“ projekte, visus sekančius atnaujinimus pirmieji gaus turintys „Pixel“ modelius.
Visgi „Android 7“ buvo svarbus pereinamasis OS etapas įnešant naują požiūrį į baterijos taupymo sprendimus bei suderinant netvarkingų foninių programų veikimą.