2016 metai: Google pirmasis Pixel telefonas ir sprogstantis Galaxy Note 7

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

 

Google pristato pirmosios Pixel serijos modelį

Daugelį metų leisdama skirtingos kokybės ir klasės „Nexus“ telefonus, 2016 m. rudenį „Google“ pagaliau išleido pirmuosius ir tikruosius savo firminius telefonus. Pradiniai gandai klijavo HTC kaip daugiametį Google telefonų gamintoją, bet kaip vėliau pranešama, būtent „Huawei“ atsisakė dirbti prie išmaniojo, kuris jokiu būdu neturės jų firminio ženklinimo. Tuo metu „Huawei“ labai stengėsi įsitraukti į JAV rinką, todėl jų prekės ženklo neplatinęs įrenginys buvo jiems neįdomus.

Galiausiai Google pristatyto „Pixel“ modelio pripažinimas rinkoje buvo gana teigiamas. Dizainas atrodė šiek tiek nuobodus, bazinė 32 GB vidinė atmintis buvo kiek ankštoka, o pats modelis negalėjo pasigirti vandeniui ir drėgmei atspariu sertifikatu, kuris kaip tik tuo metu ėmė virsti aukštos klasės telefonų palaikomu standartu. Šiose srityse „Pixel“ buvo atsiliekantis nuo savo varžovų.

Bet tai buvo pirmasis tinkamai sukurtas ir būtent Google išleistas telefonas. Išmaniųjų telefonų apžvalgininkai nespėdami nusivilti minėtais parametrais labiausiai vertino fenomenaliai kokybišką galinę kamerą, greitą telefono veikimą ir intelektualųjį naują telefono valdymo asistentą.

„Pixel“ telefono fotoaparatas tuomet buvo didžiausias technologinis pasiekimas žinomas kaip „GCam“ (Google vidinis HDR + pavadinimas). Greitai veikianti ir gryniausia Android operacinė sistema leido sparčiau apdoroti kamera fiksuojamą vaizdą ar jį lengvai koreguoti naudojant nuotraukų redaktorių. Google vienu dideliu žingsniu į masinę rinką atnešė naują kompiuterinės fotografijos standartą, kurį palaikyti buvo galima tik greito ir galingo procesoriaus dėka. Tuo metu „Pixel“ modeliui tai suteikė vieną didžiulį pranašumą.

Galaxy Note 7 pavojingiausias viso 10-mečio modelis

Per Android telefonų raidos dešimtmetį teko matyti ir pačiam naudoti įvairių modelių, tačiau nei vienas jų nebuvo toks nenusisekęs ir pavojingas, tiesiogine to žodžio prasme, kaip Samsung išleistas „Galaxy Note 7“.
Išmaniųjų telefonų pasaulio lyderė Samsung jau po pirmų savaičių pardavimo sulaukė užfiksuotų atvejų, kai „Note 7“ staiga pradėdavo kaisti, o vėliau sprogdavo. Buvo užfiksuoti įvykiai, kai pavieniai vartotojai nuo sprogimo patyrė audinių sužalojimų ar stiprių nudegimų, dažnais atvejais nešiojant telefoną kišenėje ir net neįtariant jog tai tiksinti bomba. Kompanija nedelsiant ėmė tirti tokių įvykių priežastis, o pirmieji tyrimai aiškiai parodė baterijos kelių celių defektą pasikartojantį ir tolesnėje „Note 7“ serijos gamyboje.
Atsižvelgiant į tai, pasaulio šalių reguliavimo institucijos pradėjo veikti. Greitai buvo uždrausta neštis „Note 7“ į lėktuvą arba siųsti paštu. Net Samsung pirmuosius modelio leidinius turėjo gabentis atgal į Korėją tik specialiai izoliuotose ugniai atspariose dėžėse. Gamintojas paskelbė, kad problema bus išspręsta ir už poros savaičių išleis naują seriją žymimą žalios baterijos ikonos simboliu, kuris užtikrins vartotojus, kad džiaugtis išmaniuoju yra saugu.
Gaila, tačiau geri ketinimai nepavyko ir pakartotinai, šįkart jau globaliai leista „Note 7“ serija skendo dūmuose ir sproginėjo vos po kelių savaičių naudojimo.
Samsung buvo užversta raportais apie išmaniojo kenksmingumą ir pavojingumą globaliu mastu. Ir viskas dėl skubėjimo taisyti gamybinę klaidą į ją nuodugniai neįsigilinus.
Didžiausiam pasaulyje gamintojui buvo likęs vienintelis kelias – susigrąžinti visus išleistus „Galaxy Note 7“ nepaisant be proto didelių gamybinių kaštų ir patirtų nuostolių, bei negalvojant apie liksiančią abejotiną kompanijos brendo reputaciją nemažos dalies vartotojų atžvilgiu.
Pasitelkiant ryšio operatorių pajėgumus buvo pradėti surinkinėti visi pirmos ir antros serijos leidimo „Note 7“ vartotojams gražinant pinigus arba keičiant kitu panašaus lygio modeliu.
Samsung palaipsniui pradėjo siųsti atnaujinimus, kad sumažintų „Note 7“ maksimalų įkrovimo lygį ir galų gale visiškai užkirstų kelią įkrovimui, kaip raginimą net ir labiausiai užsispyrusius vartotojus priduoti galimai pavojingą telefoną. Tačiau net ir tada mažas ištikimųjų kompanijos fanų ratas atsilaikė atsisakydamas atnaujinti savo programinę įrangą, kad išvengi įkrovimo blokavimo ir toliau naudoti riziką keliantį „Note 7“.
Beje pats tuo metu gavau ne vieną prašymą padėti išvengti šio įkrovimą blokuojančio atnaujinimo arba iš mirties prikelti jau užblokuotus ir nebeįkraunamus modelius. Visgi tai vartotojo pasirinkimas pagalvojau ir kibau į darbus skubėdamas perrašyti operacinę sistemą į modifikuotą versiją, kad telefono nepasiektų jokie oficialūs gamintojo tiekiami atnaujinimai. Teko nemažai pakovoti su tuo metu sustiprintu Samsung prižiūrimu Knox saugumo užraktu, bet galiausiai džiaugiausi ne vieno kliento reakcijom, kai prie jo akių telefonas įsijungia ir rodo visus 100% įkrovimą!

Tais pačiais metais kompanija grįžo į rinką atsikovoti savo pozicijų pristatydama 2 naujus išmaniuosius, Galaxy S8 ir Note 8“. Panašu, kad Samsung telefonų mylėtojai buvo pasiryžę atleisti ir užmiršti kompanijos klaidą, Visi kaipmat pamilo naujuosius išmaniuosius pripildytus daugybę funkcinių pajėgumų ir mobilių rinkoje tvirtai užsiėmusius flagmanų pozicijas.

 

Google Duo atsiradimas

„Google Duo“ buvo išleista norint iš pirmų pozicijų išstumti „Facetime“, visuose „Apple“ įrenginiuose komplektuojamą tarpusavio vaizdo skambučių programą. „Duo“ buvo optimizuotas silpnam ryšiui, todėl veikė praktiškai tokiu pačiu principu kaip ir „WhatsApp“, adresatus sujungiant telefono numeriais. Tačiau skirtingai nei „WhatsApp“, jis buvo iš anksto įdiegtas beveik kiekviename Google sertifikuotame Android telefone, nuo pat starto suteikiant aplikacijai milijardinę potencialių vartotojų bazę. Google taip pat patobulino „Duo“ valdymą integruodama tokią funkciją, kaip „pabelsti“, suteikdama adresatui pamatyti skambinančio asmens profilį prieš priimant jo skambutį.

Kaip ir visoms tokio tipo „Google“ komunikavimo įrankiams , „Duo“ problema buvo ta, kad joje trūko svarbiausios bet kurios pokalbių programos dalies – pačių vartotojų rato.
Jau tais metais turintys išmaniuosius naudojo plačiai žinomas komunikavimo aplikacijas, tokias kaip „Viber“, „Skype“ ar tą pačią „WhatsApp“. Tai kam gi pradėti naudotis nauja programa, kurioje nėra tavo draugų ar artimųjų?

Visgi per ilgą laiką būnant rinkoje, „Google Duo“ dabar turi surinkusi 4 mln. Android vartotojų. Ar ši programėlė ilgainiui prigis ar numirs kaip ir Google + projektas, matyt turėsime palaukti dar dešimtmetį, kad sužinotume.

„Android 7 Nougat“ padeda taupyti trumpai veikiančias baterijas naudojant „Doze“

Naujoji OS atnešė daugelį funkcijų, kurias šiandien laikome įprastomis naudojant Android.
Google padarė teisingą sprendimą dar senosios „Marshmallow“ versijos išleidimo metu, pradėjusi rūšiuoti vartotojams išskirtinai reikšmingas funkcijas.

„Multi-window“ pagaliau tapo integruota naujos OS versijos funkcija, pratęsdama tai ką „Samsung“ pirmą kartą pristatė dar 2012 m. „Galaxy Note 2“ modelyje. „Project Doze“ integruotos funkcijos misija buvo maksimaliai optimizuoti baterijos eikvojimo energiją, užmigdant arba iš background veikimo pašalinant rečiausiai naudojamas aplikacijas. Naujoji pranešimų valdymo sistema leido atsakyti į pranešimus tiesiai iš pirminio ekrano, neatidarant visos pranešimų programos. Tai buvo Android naujinys, sujungęs daugybę mažų ir patogių valdymo sprendimų į labai patrauklią bendrą aplinką.

Daugelis žmonių pirmą kartą „Android 7.1 Nougat“ pačiupinėti galėjo „Google Pixel“ telefonuose. Ir nors jiems naujoji OS buvo trumpai išskirtinė, Google pažadėjo, kad kaip ir „Nexus“ projekte, visus sekančius atnaujinimus pirmieji gaus turintys „Pixel“ modelius.
Visgi „Android 7“ buvo svarbus pereinamasis OS etapas įnešant naują požiūrį į baterijos taupymo sprendimus bei suderinant netvarkingų foninių programų veikimą.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos