Panašu, kad „Galaxy S10“ serija priėjo kelio pabaigą su programinių atnaujinimų palaikymu. „Samsung“ paskelbė stabdanti „Android OS“ atnaujinimus visai „Galaxy S10“ serijai ir keletai kitų modelių išleistų nuo 2019 m.
„Samsung“ atnaujino savo viešojo saugumo puslapį, iš programiškai palaikomų telefonų sąrašo pašalindama kai kuriuos senesnius modelius. Tarp pašalintų telefonų atsirado „Galaxy S10“ serijos modeliai, taip pat „Galaxy A30“, „Galaxy A50“ ir „Galaxy Z Flip“ išmanieji. Tuo tarpu „Galaxy S10 5G“ ir „Galaxy S10 Lite“ nebuvo išbraukti iš programiškai palaikomų sąrašo, nes šie modeliai buvo išleisti vėliau – po „Galaxy S10“ serijos pasirodymo.
Tokiu būdu „Samsung“ pradeda įgyvendinti savo naują atnaujinimo strategiją. Praėjusiais metais Pietų Korėjos kompanija paskelbė, kad savo telefonams nuo šiol penkerius metus tieks saugumo atnaujinimus (toks pats terminas kokį „Apple“ taiko „iPhone“ modeliams) ir ketverius metus bendrinius OS atnaujinimus. Pasirodo, ši naujoji politika įsigalioja tik „Galaxy S21“ serijos ir visiems vėliau pagamintiems telefonams. Kas reiškia, kad senesnieji modeliai iš gamintojo neturėjo ir neturės 5 metų Android OS palaikymo.
2023 m. kovo mėn. Android OS saugumo atnaujinimas buvo paskutinis, kurį gavo „Galaxy S10“ serija ir minėti modeliai. Šis atnaujinimas pasirodė kaip gyvybiškai svarbus, kai „Google“ projekte „Zero Group“ atskleidė kritinią saugumo spragą „Samsung“ „Exynos“ luste. Ir nors šia saugumo spraga dar niekada hakeriams nepavyko pasinaudoti, „Samsung“ užtikrino ramesnį likusį gyvenimą visai „Galaxy S10“ serijai.
„Samsung“ sprendimas nutraukti atnaujinimus minėtų „Galaxy“ įrenginių palaikymą rodo technologijų pramonės poslinkį link trumpesnių programinės įrangos ciklų ir dažnesnio naujų įrenginių išleidimo į rinką. Ši tendencija nėra būdinga tik „Samsung“ kompanijai ir atspindi didėjančią naujausių mobiliųjų technologijų paklausą tarp vartotojų. Visumoje, gamintojams tai didelis iššūkis, kai reikia užtikrinti senųjų modelių saugumą bei tinkamą jų OS palaikymą, tuo pačiu toliau kuriant ir gaminant naujus modelius.
Šie atnaujinimai ne tik į telefoną atneša naujausias funkcijas, bet ir išsprendžia pagrindines saugumo problemas, užkertant kelią kenkėjiškoms programoms ir įsilaužimo atakoms. Vienintelė programinės įrangos atnaujinimų sustabdymo blogoji pusė yra ta, kad praėjus tam tikram laikotarpiui senesnieji Android telefonai gali tapti pažeidžiami dėl atsiradusių saugumo spragų kai kuriamos vis pažangesnės nulaužimo programos bei įrankiai.
Taigi išmaniojo OS palaikymas iki 5 metų, kaip paskelbė „Samsung“, tai nėra tik stateginis sprendimas išlaikyti užimamos rinkos dalį, bet tuo pačiu metu ir sudėtinga užduotis tinkamai prižiūrėti senesnius modelius.