2018 metai: Google Duplex projektas ir Pixel 3 pasirodymas

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

 

Skaitmeninės fotografijos naktinio rėžimo vystymas

Mobiliųjų fotografijų išsivystymo etapas greitai gamintojus privedė prie visoms kameroms didelį iššūkį keliančio fotografavimo vos apšviestoje aplinkoje arba prietemoje. Telefonų rinkos gigantams tai buvo naujas kelias kuriame galima konkuruoti, o radus sprendimą vaizdo kokybės gerinimui, pritraukti daugiau vartotojų savo sėkmingam modeliui. Ieškoti pirmųjų sprendimų išgauti kokybiškas nuotraukas ėmėsi Huawei ir Google.

Naujieji Huawei „P20 Pro“ ir Google „Pixel 3“ modeliai pasirodė metų pradžioje. „P20 Pro“ turėjo neuroninio apdorojimo variklį. Kombinuojant pikselių surišimo technologiją ir pasitelkiant 40MP raišką, „P20 Pro“ geriau nei bet kuris kitas telefonas, sugebėjo fiksuoti stulbinančius kadrus silpno apšvietimo aplinkoje. Jis maždaug per keturias sekundes nufotografavo keletą kadrų, tuomet panaudojo neuroninio apdorojimo variklį, kad neutralizuoti bet kokius sujudinto kadro efektus ir panaudoti ilgesnio išlaikymo funkciją, padedančią surinkti daugiau šviesos nuotraukos kontrastui išgauti.
Tuo metu, kai bet kurio kito telefono kamera naktį būdavo akla ir jo net nevertėdavo traukti iš kišenės, „P20 Pro“ turinčiam novatorišką funkciją puikiai sekėsi fiksuoti vaizdą, kuris būdavo nematomas net ir plika akimi.

Tokiu pranašumu sėkmingam Huawei flagmanui ilgai džiaugtis neleido Google ir vėliau tais pačiais metais pasauliui pristatė „Pixel 3“, stiprų konkurentą turintį „Night Sight“ fotografavimo režimą.

„Night Sight“ veikė panašiai kaip Huawei flagmano naktinis režimas, fiksuodamas kelis kadrus ir sujungdamas juos kartu, naujasis Google modelis prie viso to naudojo atidirbtą „Pixel 2“ HDR + technologiją. Skirtumas buvo tas, kad Google nesirinko 40MP raiškos kameros ir vietoj to pasinaudojo mažesne 12,2 MP fotoaparato pikselių raiška, galinčia užfiksuoti tiek pat kadrų per trumpesnį laiką.

Tai leido „Pixel 3“ naktį fotografuoti vienodai ryškias ir išsamias nuotraukas beveik taip pat greitai, kaip fotografuojant dienos metu. Google netgi pasinaudojo natūraliu rankos judesio efektu, kad ekstrapoliuoti daugiau duomenų „Night Sight“ Toks principas iš tikrųjų suklaidina objektyvo OIS modulį, kad tyčia sukurtų šiek tiek judesio ir fotografuojant „Night Sight“ rėžime surinktų daugiau šviesos kiekvienam kadrui.

Šiai dienai išmanieji telefonai vis dar negali prilygti rimtų fotoaparatų vaizdo kokybei ir fotografavimo skirtingose aplinkose universalumui, tačiau mobilioje fotografijoje jau dabar taikomos vaizdo apdorojimo technologijos padeda stipriai sumažinti tą skirtumą.

Google „Pixel 3“

„Pixel 3“ žymėjo ankstesnių kartų Google naudoto aliumininio korpuso dizaino pokyti pereinant prie matinio stiklo pagrindo. Bendroji dizaino forma buvo apvalesnė ir patogesnė laikant rankoje nei ankstesniojo „Pixel 2“, o stiklinė korpuso dalis galiausiai leido integruoti belaidį įkrovimą.

Priekinės dalies dizainas atrodė daug modernesnis nei jo pirmtako vien dėl sumažintų korpuso kraštinių ir didesnio atliekamo ploto pačiam ekranui. Buvo akivaizdu, kad gamintojas taip pat atkreipė dėmesį į nesuskaičiuojamą kiekį skundų dėl „Pixel 2“ ir „2 XL“ ekrano kokybės, todėl naujasis modelis buvo aprūpintas nepalyginamai geresniu ekranu, kuriam panašių problemų nebekilo.

Be abejo, „Pixel 3“ taip pat atnešė aukščiau minėtą „Night Sight“ fotoaparato režimą, kartu su 40% greitesniu HDR + apdorojimu. Tačiau be viso to, modelis dar buvo papildytas ir „Super Res Zoom“ funkcija, kuri naudoja duomenis iš nedidelių kadro padėties skirtumų, kai fotografuojant rankiniu būdu sujudinama ranka, kad skaitmeniniu būdu padidintų nuotraukų vaizdo kokybę.

Google Duplex projektas tiesioginius skambučius daro beprasmiais

„Google“ sukrėtė auditoriją 2018 m. gegužės mėn. surengtoje konferencijoje pademonstuodama savo naują dirbtiniu intelektą paremtą projektą „Duplex“. Generalinis direktorius Sundaras Pichai scenoje ištraukė telefoną, paskambino vietiniam kirpėjui, tada „Google Assistant“ leido perimti bendravimą ir suderinti apsilankymą kirpykloje.

Tai buvo tikrai stulbinantis pristatymas. „Google Assistant“ sugebėjo natūraliai kalbėti skambinančiojo vardu ir suprasti pašnekovo atsakymus, o prieš užduodant savo klausimus, tylos momentus užpildyti pamąstymo išraiškom, tokiom kaip „hmm“ ar „aaa“ sudarant tikrojo asmens įspūdį.

Ši naujovė išties atrodė įtikinama, nes „Duplex“ sugebėjo susitarti dėl susitikimo, kai Pichai toliau nepasakė nė žodžio per telefoną. Pasibaigus skambučiui jo telefone pasirodė „Google Assistant“ pranešimas, patvirtinantis susitikimo laiką ir netgi į kalendorių įtraukęs priminimą. Nenuostabu, kad tai tapo vienas didžiausių žingsnių mobilių technologijų pasaulyje.

Nors „Duplex“ iš pradžių buvo prieinama tik „Pixel“ savininkams, vėliau ji buvo įdiegta į visus įrenginius, kuriuose veikia 5.0 ar naujesnės versijos Android OS. Vieni didžiausių konkurentų – „iPhone“, kuriuose veikia Google paieškos programa, taip pat sulaukė šio įspūdingo funkcionalumo papildymo.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos