Android N 7.0 Beta

Google išleido 7-os kartos Android programinę įrangą, kol kas paslaptingu pavadinimu „N“. Prierašas „Beta“ pažymi, kad ši versija yra bandomoji ir galinti turėti programinių klaidų ar neatitikimų bendrame naudojime. Pasak Google, pagal gautas pradines „Android N“ vartojimo ataskaitas, jokių esminių klaidų vartotojai nepatyrė. Todėl oficialią 7-os kartos atnaujinimo versiją numatoma išleisti jau šią vasarą.

Atsižvelgiant į visą Android programinės įrangos raidos istoriją, tai bus dar vienas skanėsto pavadinimas, sekantis jau įprasta abėcėline tvarka. Iškyla tik esminis klausimas: kokiomis funkcijomis pasižymi naujausia operacinė sistema ir kuo ji skiriasi nuo ankstesnės „Marshmallow“ versijos?

Jei kalbėsime apie išorę – niekuo. Dizainas ir vartotojo aplinka liko tokia pati kaip ir 6-oje Android versijoje. Tačiau „Android N“ išties pripildytas naujomis bei patobulintomis funkcijomis, kurios operacinės sistemos naudojimą daro dar patogesniu ir labiau taupančiu mūsų brangų laiką. Todėl paeiliui skubame jas apžvelgti.

Daugiafunkcinis rėžimas, leidžiantis bendrame ekrane vienu metu valdyti kelias programas. Tai seniai lauktas patobulinimas, kuris Apple kompanijos buvo išleistas tik iPad vartotojams dar prieš metus. Skirtumas tas, kad Android vartotojai šia funkcija galės mėgautis nepriklausomai nuo įrenginio ekrano dydžio. Multitasking rėžimas aktyvuojamas nuspaudus ir palaikius meniu mygtuką.

Tiesioginis atrašymas nuo šiol galimas tiesiai iš pagrindinio ekrano. Tai patogus papildymas, kurio dėka nebereikia palikti esamos programos ar lango ir lysti į aplikaciją, kurioje gautas pranešimas.

Greitųjų nustatymų meniu – ištraukiamas greitųjų nustatymų skydelis tapo plonesnis ir visuomet matomas (žr. nuotrauką viršuje). Du kartus braukiant nuo ekrano viršaus išskleidžiamas pilnas nustatymų meniu.

Grupuojami pranešimai – informaciniai pranešimai grupuojami pagal aplikaciją. Naujas išdėstymas atrodo nepalyginamai tvarkingiau, kas leidžia lengviau orientuotis jų gausoje. Ilgiau palaikius pirštą ant norimo pranešimo, jis gali būti nutildomas arba visiškai išjungiamas. Tokiu atveju, visi sekantys tai kategorijai priklausantys pranešimai telefoną pasieks be garso arba visai nebus rodomi informaciniame lange. Naudojant dviejų pirštų kombinaciją, juos leidžiama perkelti į suasmenintų pranešimų kategoriją.

Greito perjungimo funkcija, tai dar vienas puikus patobulinimas. Du kartus palietus meniu mygtuką, atidaroma prieš tai naudota aplikacija. Lygiai tokiu pačiu principu grįžtama atgal į pirminį langą.

Dozavimo rėžimas 2.0 – tai jau antra, energijos vartojimą taupančios funkcijos versija. Pirmoji pasirodė kartu su Marshmallow operacinės sistemos išleidimu. Išjungus ekraną ir įrenginį padėjus stacionariai, jame esančios aktyvios aplikacijos panardinamos į gilesnį miegą, taip ženkliai sutaupant dabar įprastai išnaudojamos energijos.

Nutatymų meniu punktai papildyti informatyviais aprašymas, kurie pateikia esminę informaciją apie konkrečią kategoriją. Pavyzdžiui, po garso nustatymo punktu nurodoma koks dabartinis parinktas garso lygis, kai tuo tarpu po aplikacijų punktu matomas bendras įdiegtų aplikacijų skaičius ir pan. Šis protingas sprendimas sumažina bereikalingų ėjimų po meniu skaičių.

Klaviatūra gali būti dar labiau suasmeninta, nes turi fono nustatymo galimybę. Galima pasirinkti tiek iš gamintojo siūlomų fono paveikslėlių, tiek iš asmeninės galerijos.

Duomenų taupymo kontrolė, valdoma kiekvienai aplikacijai individualiai. Duomenų suvartojimo ribojimas jau gali būti parenkamas ir pavienėms aplikacijoms, kas leidžia protingiau paskirstyti turimą mobilaus interneto duomenų kiekį ir išvengti didelių operatoriaus sąskaitų po kelionės užsienyje.

Grafinis pažangumas pasipildė nauja 3D grafinio apdorojimo sąsaja, išnaudojančia mažiau įrenginio resursų ir sklandžiau atkuriančia aukštos kokybės grafinius vaizdus. Ši naujovė turėtų patikti dažnai mėgstantiems žaisti naujos kartos žaidimus savo telefone ar planšetiniame kompiuteryje.

Šiai dienai, Android N atnaujinimas numatytas tik žemiau išvardintiems modeliams. Ir kaip jau įprasta, kiekvieno gamintojo įrenginį 7-os kartos operacinė sistema pasieks labai skirtingai dėl pačio gamintojo „apvelkamos“ individualios vartotojo aplinkos. Todėl konkrečios datos nėra skelbiamos.
Android 7.0 N Beta versijos atnaujinimas jau prieinamas turintiems Google Nexus telefonus. Naudojantiems kitų gamintojų modelius, teks palaukti oficialaus atnaujinimo.

Telefonai gausiantys Android N 7.0 oficialią versiją

Samsung
S6
S6 Edge
S7
S7 EdgeNote 5

Sony
Z5
Z5 compact
Z5 Premium
Z6
Z6 Mini
Z6 Plus

HTC
HTC 10
A9
M9

Huawei
P9
Mate 8

LG
G5
V10

Motorola
Moto G4 Plus

Nexus
6P, 5X

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos