2013 metai: Google įsigyja Waze – žemėlapių aplikacijos lyderę

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

 

Google įsigyja Waze – žemėlapių aplikacijos lyderę

„Waze“ žemėlapių ir navigacijos programa atrodytų yra vienas to dešimtmečio kvailiausių „Google“ pirkimų.
„Waze“ vartotojai pačioje aplikacijoje fiksuodavo ir pranešdavo apie avarijas, greičio viršijimo radarus bei kelyje galimus pavojus. Didžiąją dalį tų pačių funkcijų turėjo ir „Google Maps“.

Vėliau paaiškėjo, kad „Waze“ pirkimas buvo panašus į „YouTube“ įsigijimą: jis suteikė „Google“ puikią progą patobulinti jos paties teikiamą paslaugą ir dar labiau išvystyti pasaulinio lygio paieškos variklį, orientuotą į žemėlapyje aptinkamas paslaugas.
„Waze“ po šiai dienai išlieka geriausia „Google Maps“ alternatyva toliau klestinti lygiagrečiai su „Google Maps“.

Pirmieji po Google skėčiu sukurti Motorola Moto X ir Moto G modeliai

Į telefonų rinkoje reikšmingų modelių sąrašą turėtų būti įtraukti ir legendiniai 2013-ųjų „Moto X“ bei „Moto G“ išmanieji sukurti jų gamybą kontroliuojant jau „Google“ kompanijai.

Pirmasis „Motorola Moto X“ pagamintas vadovaujant „Google“ turėjo novatoriškų funkcijų – tiek didelių, tiek mažų – nuo „Touchless Controls“ – visada klausančio „Google“ raktažodžio („Google Assistant“ pirmtako) iki patikimo „Bluetooth“, kuris galiausiai tapo „Smart Lock“. Nepaisant vidutinės klasės specifikacijų, „Moto X“ pasirodė kaip patikimas telefonas, vertas už jį prašomos palyginti nedidelės kainos.

Po kelių mėnesių pasirodęs „Moto G“ galėjo būti ne toks stulbinantis kaip „Moto X“, jei ne jo išskirtinai patraukli kaina. Išmanusis, kurio vertė mažesnė nei 200 USD, buvo pats tas mobilių technologijų rinkos žaidimo taisyklių keitėjas, iš naujo apibrėžiantis biudžetinių telefonų kainų lygį.

HTC One pasirodymas

Ilgai nelaukus „HTC“ pateikė atsaką „Moto X“ išmaniajam pristatydama „HTC One“.

Dabar atrodo net miela kalbėti apie telefonus su dideliais kameros pikselių skaičiais (kas tuo metu buvo labai akcentuojama) ir aliuminio korpusais. Tokie faktoriai tuo metu nebuvo standartiniai, ką turime beveik kiekviename telefone šiandien, tačiau dar 2013 m. „HTC“ buvo abiejų šių sričių pradininkas.

„HTC One“, vėliau žinomas kaip „One M7“ buvo didžiulis Taivano kompanijos dizaino ir inžinerijos meistriškumo pasididžiavimas. Tada išleisti elegantišką, tvirtą ir savo dizaino linijomis kerintį telefoną buvo tikrai ambicinga. Ekranas buvo neįtikėtinai raiškus, vienas geriausių savo laikų, o galinė kamera maksimaliai išnaudodavo turimus megapikselius mažai apšviestose patalpose fiksuoti kuo raiškesnį vaizdą.

Nexus 5 vos už 350 USD kainą

Lyginant su jaunesniuoju broliu „Nexus 4“, naujasis „Nexus 5“ buvo patvaresnis, pajėgesnis ir sulaukė beveik tiek pat simpatijų dėl savo kainos. Tai buvo pirmasis „Nexus“ telefonas, turintis LTE ir jis turėjo „OK Google“ funkciją, nors ir ne visai „Moto X“ lygiu.

Žinoma, akumuliatoriaus tarnavimo laikas buvo vidutiniškas, ties kuo „Google“ stipriai vargo daugiau nei ketverius metus, o pati kamera niekaip negalėjo prilygti „HTC One“ galiūnui. Visgi tai buvo tvirtas telefonas už 350 USD, kuris gali puikiai tikti įprastiems vartotojams ir apsėstiems entuziastams, norintiems mėgautis naujausiomis funkcijomis.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos