Google verdiktas – nutraukti visų skambučių įrašymo programų palaikymą

Jei iki šiol laisvai naudojotės įeinančių ir įšeinančių skambučių įrašymo funkcija per tą tam skirtas programėles, nuo šiol tokia paslauga Android telefonuose ar planšetiniuose kompiuteriuose yra blokuojama.

Tokį sprendimą priėmė Google, pavargusi nuo jau ne pirmus metus keliamų tiek įvairių instancijų, tiek fizinių asmenų teisminių ieškinių dėl asmeninių duomenų nutekinimo ar panaudojimo tam tikrose situacijose.

Šio apribojimo kompanija ėmėsi sulyg Android 9 serijos atnaujinimu, kurio pagrindinio branduolio (core) algoritmas papildytas pašnekovo balso įrašymo blokavimu. Tai reiškia, kad net ir naudojant tam skirtas programėles, perklausant įrašytą pokalbį, girdėsite tik savo balsą.

Ar galima apeiti tokią griežtą Google taisyklę, kuri bus taikoma ir visose sekančiose Android versijose?
Taip, galima. Ir nors kiekvienam telefono ar planšetinio kompiuterio modeliui taikomi kiek skirtingi metodai, esminiai žingsniai, kurie būtini norint susigrąžinti balso įrašymo paslaugą yra:

  1. Būtinas telefono nulaužimas (root).
  2. Boldbeast kompanijos sukurtos Call Recorder aplikacijos įdiegimas su tinkamam veikimui būtina konfigūracija.

Apie tai kaip nulaužti telefoną ir įgauti visapusiško valdymo teises rašau nuo pat šio tinklapio sukūrimo ir kaip žinia, kiekvienam modeliui yra skirtingos metodikos. Tačiau minėtos aplikacijos konfigūracija visuose išmaniuosiuose turėtų būti panaši ir veikti tinkamai, jei nebuvo praleistas nei vienas žemiau aprašomas žingsnis:

  1. Paleidžiam Boldbeast Call Recorder appsą ir einam Settings > Call Settings > Fix Recording Issues ir renkamės Enable Rooted Options.
  2. Tada renkamės Install CallRecordingFix Module punktą.
  3. Toliau Tune Audio Route punktą ir pažymim Group1.
  4. Change Audio Controls taip pat turėtų būti pažymėtas.
  5. Grįžtam į Call Settings meniu ir renkamės Record Mode, pažymim Mode1.

Čia trumpas video visų aprašytų konfigūracijų:

Turėkite omenyje, kad balso įrašymo funkcija bei tokią funkciją atliekančios programėlės toliau sėkmingai veikia ir veiks išmaniuosiuose su Android 8 ir žemesnėm versijom. Todėl norintys išsaugoti šią funkciją savo telefone, tiesiog jo nenaujinkite į Android 9 versiją arba jei jau taip padarėte, darykite atstatymą (downgrade) į Android 8 ar ankstesnę versiją.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos