2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019
Android 3.0 Honeycomb versija ir pirmieji Android planšetiniai
2011-ais metais matydama Apple sėkmę su iPAD planšetiniu, Google tiesiog turėjo sėsti į tą patį traukinį ir tai turėjo daryti greitai, mat jau kiti gamintojai ruošė pristatyti savo planšetinius dar neturėdami aiškaus jiems pritaikyto operacinės sistemos modelio.
Sausio mėnesio gale kompanija pristatė nauja sąsaja jau ir į planšetinius orientuotą Android 3.0 versiją žymimą Honeycomb (korio) pavadinimu. Vartotojai galėjo naudoti landscape (kraštovaizdžio) režimą, rasti naujų pranešimų ir ekrano nustatymų, o visų svarbiausia sistemoje buvo palikta pakankamai vietos aplikacijų kūrėjams pritaikyti savo norimas funkcijas. Atnaujintas Android dizainas savo papildyta temų spalvų įvairove greitai patraukė ir telefonų naudotojų dėmesį. Vasario mėnesį Motorola pristatė Xoom planšetinį, kuris iš gamyklos keliavo jau su Android 3.0 versija.
Deja, skubotą operacinės sistemos išleidimą lydėjo ir programinės klaidos, ko pasekoje vartotojams užstrigdavo arba visai išsijungdavo programėlės, o kartais pakibdavo ir pats planšetinis. Google siekdama išlaikyti partnerystės ryšius su Motorola, buvo priversta reguoti greitai ir netrukus išleido 3.1 versijos atnaujinimą.
„Google“ turėjo stiprų galingų partnerių pasitikėjimą, kad paleistų Android planšetinius kompiuterius, pradedant nuo „Motorola Xoom“, taip pat „Samsung Galaxy Tab 10.1“, „LG G-Slate“, „Toshiba Thrive“, „Acer Iconia A500“ ir kitų. Tais pačiais metais vartotojai sulaukė antrosios bangos, kurioje buvo dvi „Motorola Droid Xyboards“, kelios ASUS planšetės, „Sony Tablet P“ ir „Tablet S“ bei nauji „Samsung“ ir „Acer“ planšetinių kompiuterių dydžiai. Žvelgiant atgal, dabar planšetinių dydis atrodo visiškai juokingas, tačiau tai buvo nauja era, Android plėtra į didelių formų veiksnius.
Galima lengvai teigti, kad pirmasis Google bandymas paleisti į planšetinius kompiuterius orientuota OS buvo nesėkmingas – ir tai buvo aišku net pirmaisiais metais. Android programos kūrėjų sudėtingi bandymai operacinę sistemą adaptuoti dideliem plačiaekraniem kompiuteriem buvo nuolatinė problema, net turint galvoje ištisus plėtros mėnesius ir pakankamai didelę Android planšetinių kompiuterių rinką. Daugelio pačių Google programų atnaujinimas naudojant planšetinį kompiuterį buvo lėtas, kurį dar labiau apsunkino Google 2012 m. išleistas jų pačių „Nexus 7“ su 7 colių ekranu ir orientacija į portretinį vaizdą, kuris labiau veikė kaip didelis telefonas.
Samsung išleidžia pirmąjį Galaxy Note
2011 m. lapkritis prasidėjo sensacingu Samsung „Galaxy Note“ pasirodymu. Tokios modelio sėkmės ir pripažinimo tuo metu kompanija dar negalėjo net įsivaizduoti. „Galaxy Note“ visus nustebino savo ekranu, jis siekė net 5,3 colio. Didžiulė mobiliojo ekrano įstrižainė greitai tapo „Samsung“ arkliuku, kuris po „Galaxy S II“ išleidimo dar labiau sustiprino kompanijos pozicijas Android išmaniųjų pasaulyje.
Samsung išties gali džiaugtis paneigusi tuo metu buvusį didelį stereotipą, kad didesni ekranai neprigis išmaniųjų rinkoje dėl savo nepraktiškų gabaritų, ypač telefoną nešiojant kišenėje ar valdant viena ranka.
Vartotojai bent trumpam pabandę androidą didesniu ekranu, tiesiog nebegrįždavo prie mažesnių modelių. Mobilaus telefono ir planšetinio kompiuterio kombinacijos susilaukusios globalaus pripažinimo, diktavo aiškius žingsnius ir kitiems didiesiems mobilių technologijų gamintojams.
Japonijoje pristatomas Galaxy Nexus valdomas Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Ši versija labai stipriai skyrėsi nuo ankstesnės. Akivaizdūs funkciniai pakeitimai ir papildymai buvo lydimi ir atnaujinto vartotojo sąsajos dizainos. Ženkliai patobulintas centrinis operacinės sistemos kodas leido Android 4-ają versiją padaryti lengva, paprastesne ir švaresne, kas ženkliai paspartino išmaniajame visus atliekamus procesus. Iš programinės pusės tai buvo toks didelis pokytis, kurio vėliau nesulaukė net sekančios Android KitKat ir Lollipop versijos.
Pats Nexus nebuvo toks svarbus kaip jo naujoji operacinė sistema, todėl Samsung kreipėsi į Google dar vienam projektui – Nexus S išleidimui.