„Android 10″ nėra viską keičiantis atnaujinimas, tačiau jis sutvirtintas pagrindinio kodo esminiais patobulinimais, ką išrankesni vartotojai pajaus kasdieniam telefono naudojime. Naujoji Android versija kartu su savim atsineša ir kelis patogius įrankius, kuriuos detaliai išvardinome žemiau. Be viso to vidinė operacinės sistemos dalis papildyta funkcine bei vizualine adaptacija prie sulankstomų įrenginių kartu su jau galimu pasirinkti 5G greitaveikos palaikymu.

Šis pereinamasis atnaujinimas tiesiog sukurtas paruošti kelią rytojui. Taigi peržiūrėkime kas mūsų laukia.

  • Dark theme – telefono perjungimas į tamsią vartotojo aplinką kartu perjungiant ir šią funkciją palaikančias aplikacijas. Pirmosios jų tamsią aplinką palaikys visuose telefonuose aptinkamos Google komplektuojamos įprastos programėlės, tokios kaip Maps, Chrome, Gmail ir pan. Beje, ši tema bus automatiškai aktyvuojama įjungus baterijos taupymo rėžimą.
  • Smart reply – išmanusis atrašymas su kuriuo dauguma jau susipažino per Gmail aplikaciją. Į užduotą klausimą, greito atsakymo mygtukus nuo šiol bus galima pasirinkti ir socialinių tinklų susirašinėjimo programėlėse. Šis sprendimas dar labiau supaprastins bendravimą bei taupys laiko mėgstantiems reikalus derinti tekstais.
  • Improved location and privacy tools – būvimo vietos kordinates mėgstančios nustatyti programos nuo šiol tokius duomenis galės naudoti tik tada kai jos aktyvios. Uždarius tokias aplikacijas, vartotojai sulauks priminimo, kad programėlė naudoja GPS ir siūlys ją galutinai išjungti arba apriboti GPS funkcijos prieigą.
  • Google Maps Incognito Mode – kaip ir naršyklėse, pasirinkus šį rėžimą Google Maps aplikacijoje nebus išsaugomos vietovių paieškos ar naudoti maršrutai. Šie duomenys taip pat nebus sinchronizuojami su telefone esančia Google paskyra.
  • Gestures – valdymo mygtukai pasirinktinai gali būti pakeisti į valdymą gestais. Android pagrindinių mygtukų valdymas pakeičiamas tokiu pačiu principu, koks naudojamas naujausiuose iPhone modeliuose.
  • Focus mode – labai išsiblaškiusiems skirtas rėžimas, padėsiantis susikaupti ties viena užduotim ar naudojama aplikacija. Rėžimas įjungiamas: Settings > Digital Wellbeing & parental controls > Ways to Disconnect.
  • Multitasking bubbles – visi jau esame įpratę prie patogios burbuliuko ikonos, į kurią pavirsta Messenger aplikacija kai uždaromas (bet neišjungiamas) susirašinėjimas. Būtent ši patogi bei per laiką jau pasiteisinusi multitasking funkcija nuo šiol galės būti naudojama ir su kitomis telefone esančiomis aplikacijomis.
  • WiFi share via QR code – šią funkciją jau kuris laikas savo išmaniuosiuose naudoja Huawei ir Xiaomi kompanijos. Prisijungus prie WiFi, telefone sugeneruojamas QR kodas, kuriame užšifruoti būtent to tinklo prisijungimo duomenys. Kitu telefonu nuskaičius turimą QR kodą, jis prijungiamas tiesiai prie WiFi nereikalaujant suvesti prisijungimo slaptažodžio.
    Panašu, kad Google „pasiskolino“ šį sprendimą savo operacinės sistemos patobulinimui.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos