2019 metai: Google blokuoja savo paslaugų teikimą Huawei kompanijai ir pirmieji perlenkiami išmanieji

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

 

Google deda baną Huawei kompanijai

Viena labiausiai išsiskiriančių ir ryškiausių 2019 m. istorijų, tai „Huawei“ įtraukimas į JAV juodąjį subjektų sąrašą. Dar praeitais metais gegužės 19 d., JAV vykdomojo prekybos departamento įsakymu „Huawei“ buvo įtraukta į juodosios prekybos sąrašą.

Taip įvyko dėl to, kad Google nustatė jog Huawei Mate 30 ir Mate 30 Pro modeliai savo vartotojo sąsajoje (UI) turi saugumo spragų suteikiančių backdoor prieigą prie Google paslaugų.
Toks sprendimas turėjo daug pasekmių vienam didžiausių telefonų gamintojų. Blogiausia buvo tai, kad Huawei negalėjo naudoti Google programų ar paslaugų naujai išleidžiamuose telefonuose. Vartotojams viso to rezultatas buvo stipriai jaučiamas naudojant „Mate 30“ ir „Mate 30 Pro“, nes abu modeliai veikdavo be Google paslaugų ir aplikacijų.

Dar kelis mėnesius Huawei teko nuostolingai taikytis prie draudimo sąlygų. Per tą laiką įvykiai pasisuko kita linkme. Huawei advokatai nustatė, kad apribojimo sąlygose taip pat įtrauktas ir punktas, draudžiantis vyriausybės lėšas naudoti Huawei gaminamai telekomunikacijų įrangai pirkti. Tuo pasinaudodama, kinų kompanija pateikė ieškinį FCC (federaliniai komunikacijų tarnybai).

Viso to eigoje ne ką mažiau finansiškai kentėjo ir kitos partnerinės Huawei kompanijos esančios jungtinėse Amerikos valstijose ir stipriai prisidedančios prie Huawei paslaugų vystymo tiek vietinėje rinkoje, tiek pasauliniu mastu. Jos taip pat reikalavo greičiau naikinti tokį sprendimą, kuris ilgainiui gali atsiliepti tolimesniems santykiams su vienu didžiausiu telefonų gamintoju.

Huawei negalėdama ilgai laukti galutinio sprendimo, buvo priversta ieškoti išeities ir paskelbė apie pirmuosius savo programinės įrangos kūrimo projektus. Kaip teigė Huawei kompanijos įkūrėjas Ren Zhengfei: „Kuriame savo programinę įrangą ne tam, kad atsiskirti, o tam kad galėtumėm išsaugoti glaudų bendradarbiavimą su Google ir Microsoft kompanijomis.“

Gerai pagalvojus, technologijų gigantui turinčiam 122 bilijonų finansinį kapitalą taikyti tokias sankcijas išties rizikinga. Huawei tuo pačiu atviro kodo principu gali susikurti savo programinę įrangą su visom į ją įeinančiom paslaugom ir tai būtų tik laiko klausimas, kada ji taptų pilnavertė OS konkurentė prieš Google ar Apple.

Galiausiai 2019 m. liepą JAV buvo pasiektas susitarimas ir Google apribojimai panaikinti. Tačiau tapo aišku, kad viskas su kuo susidūrė Huawei, gali pasikartoti ir bet kuriam kitam gamintojui stipriai paveikiant jo produkcijos pardavimus ir reitingą mobilių technologijų rinkoje.

Riboto leidimo Android 10-ta versija

Naujausios Android versijos pasirodymas pirmą kartą šios OS leidimo istorijoje nebuvo žymimas jokiu saldumyno pavadinimu. O kaip jau įprasta, pirmieji šio atnaujinimo sulaukė Google Pixel vartotojai.

Atnaujinimas neužilgo globaliai bus serviruojamas ir kitų gamintojų išmaniesiems, o iki tol, Android 10 naujas galimybes ir funkcinius papildymus nuosekliai apžvelgiau atskirame straipsnyje.
Paprastiems vartotojams, apart dizaino patobulinimų, esminio valdymo nekeičiančių naujai atsiradusių funkcijų galbūt net ir nepavyks aptikti arba nebus poreikio jų naudoti, tačiau pažangiausiems neabejotinai patiks ne vienas funkcinis sprendimas.

Ne man teisti, tačiau pasisavinti per laiką gerai įvertintus tiek konkurentų, tiek tų pačių telefonų gamintojų sukurtus programinius sprendimus gali kiekvienas. Jei laikui bėgant tokie Google sprendimai kartosis, išrankesni vartotojai greitai tą pastebės ir neabejotinai pradės dairytis į konkurentų pusę, kur gimsta modernūs sprendimai, o ne kopijuojamos svetimos idėjos.

Pirmieji perlenkiami Android telefonai

Dar prieš 3 metus pamatęs pirmąsias tokio projekto idėjas su šypsena pagalvojau: „Atgal į praeitį, tik šįkart be mygtukų.“

Taip, mados kartojasi. Kaip ir kai kurie sprendimai atrasti netinkamam laikmetyje, o pakitus rinkai vėliau pasiteisinę kaip „nauji“ išradimai.
Perlenkiamo ekrano vizija vis ryškėjo didėjant flagmanų ekranams. Vartotojams norėjosi su savimi turėti raiškų, didesnį išmaniojo ekraną, kuris leidžia patogiau atlikti įprastas kasdienes operacijas. Tokių kaip Galaxy Note, Pixel XL ir panašaus dydžio androidų problema buvo ta, kad nepaisant turimo pakankamai didelio ekrano jie draskė kišenes, o atsiliepus telefonu buvo galima prisidengti visą veidą ir nepastebimai prasilenkti su pažįstamuoju (kas kai kuriais atvejais gal net ir privalumas).

Ir nors kuris laikas jau sklido gandai, kad Huawei aktyviai dirba ties Falcon Wing – savo lankstomų modelių koncepto realizavimu, galiausiai pirmąjį drąsų žingsnį žengė Samsung. Globaliai pristatydama „Galaxy Fold“ modelį, Kinijos kompanija akcentavo patikimumą ir perlenkiamo dizaino atsparumą, kuris buvo sukurtas pasitelkiant gerai žinomų laikrodžių gamintojų inžinerinius mechanizmus.

Kadangi mobilių technologijų konkurencija yra milžiniška, Samsung flagmanas trumpai didžiavosi savo išskirtinumu. Ilgai netrukus Huawei pristatė „Mate X“, savo pirmąjį modelį stojusį į perlenkiamų išmaniųjų rinkos pozicijas.

Turiu pastebėti jog pirmieji perlenkiami modeliai atrodo patraukliai ir elegantiškai tik kol naudojami atlenkti. Perlenkus tiek Galaxy Fold, tiek Mate X tampa gremėzdiški savo dizainu ir nors sumažinamas plotis, stipriai padidėja bendras telefono storis. Tiesa, šie modeliai atsparesni smūgiams ne vien dėl sustiprinto korpuso bei jame esančio lanksto, tačiau ir pats ekranas gamykliškai dengtas storesne apsaugine plėvele tikrai ne šiaip sau.
Jei iki šiol per neatsargumą išmetus telefoną labiausiai pergyvendavom dėl priekinės jo dalies (kartais ekranas sudaro 60% telefono kainos) ir džiaugdavomės tik lengvais nugarėlės ar korpuso pažeidimais, iškritus perlenktam androidui be abejonės bus pažeistas visas korpusą gaubiantis ekranas. Tokio remonto kaina gali siekti keturženklius skaičius.

Mėgstantiems vaikytis visas technologines naujoves už Galaxy Fold teks mokėti keturženklią kaina, kuri šiuo metu siekia 2800$. Nors dažnas mūsų susimąstys ar rinktis gerą nešiojamą kompiuterį, ar investuoti į inovaciją, kuri per artimiausius 2 metus grįš į trijų skaičių kainos lygį.

Startuoja 5G ryšys

Operatoriams po truputį pereinant prie 5G mobilių duomenų ryšio, didžiausi android telefonų gamintojai ir čia turi progą pasireikšti.

Nors dar praeitais metais Samsung, LG ir OnePlus kompanijų pristatyti 5G ryšį palaikantys telefonai nesulaukė išskirtinio dėmesio, šiemet įsigyti išmanųjį turintį naujausios kartos mobilių duomenų ryšio palaikymą atrodo visai gera mintis ilgalaikėj perspektyvoj. Juk anksčiau ar vėliau prie to pereisime.

Gamintojams taip pat buvo įdomu, kaip naujieji 5G palaikymą turintys modeliai tvarkysis su visai kito lygio (daugiau kaip 1Gbps) interneto greitaveikom, kai įvairioms duomenų apsikeitimo ir apdorojimo operacijoms daugiausiai apkraunamas procesorius su RAM. Tokie duomenų srautai iš įrenginio taip pat reikalaus ženkliai daugiau baterijos energijos, todėl šitas klausimas neabejotinai bus sprendžiamas naujai.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos