Bootloader

Kodinis failas, kuris yra suaktyvuojamas prieš paleidžiant operacinę programą. Bootloader kodinis failas yra plačiai naudojamas įvairiuose įrenginiuose pvz: personaliniuose, nešiojamuose, planšetiniuose kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose ir pan.

Bendrąja prasme Bootloader savyje turi programines instrukcijas nurodančias procesų paleidimo ir naudojimo tvarką Kernel sisteminiam failui.

Kiekvienas gamintojas skirtingai programinei įrangai priskiria individualią Bootloader versiją priklausomai nuo įrenginio vidinės techninės komplektacijos.

Kodėl Bootloader užrakintas?

Dažniausiai Bootloader užrakinamas Android OS platformose. Nors ši operacinė sistema yra atviro kodavimo, gamintojas vartotoją stengiasi išlaikyti gamyklinėje programinės įrangos platformoje. Galima daryti tik prielaidą jog tai daroma komerciniais tikslais, tokiais kaip parduotų gaminių kiekio skaičiavimas ar paslaugų vartojimo statistika.

Ką duoda Bootloader atrakinimas?

Kodinio failo atrakinimas programiškai išlaisviną Android įrenginį suteikdamas vartotojui galimybę atlikti įvairaus pobūdžio programines modifikacijas.

     Atrakinant Bootloader failą įrenginys netenka gamintojo garantijos. Prieš atliekant Bootloader atrakinimą, visą svarbią asmeninę informaciją iš įrenginio rekomenduojama išsaugoti savo kompiuteryje.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujienlaiškis


Kategorijos