Google pristatė naujausią Android 5.0 Lollipop programinę įrangą, kuri, kaip teigiama gamintojo yra pažangiausia iki šiol išleista Android versija. Pasižyminti lengvai valdoma vartotojo sąsaja ir sumažintu pačio įrenginio resursų naudojimu, dar pristatomoji versija susilaukė didelio, mėgstančių inovacijas, išmaniųjų Android gerbėjų susidomėjimo. Nors naujutėlė Lollipop versija kol kas bus palaikoma tik pačio Google produkto – Nexus 4, 5, 6, 7, 9, 10 serijos telefonų modeliuose, žadama, kad greitu metu 5.0 programinės įrangos atnaujinimas taps prieinamas ir LG, Sony, Samsung bei HTC gamintojų išmaniesiems.
Žiūrint į grafinę išorę, lengvi animaciniai pokyčiai vartotojui bus matomi tik prisilietus prie pagrindinio ekrano ar naršant po meniu. Vis gi verta paminėti sekančius ir esminius Lollipop išskirtinumus lyginant su ankstesnėm Android versijom:
– Tap and Go funkcija leidžianti paprastai ir greitai visą telefone esančią informaciją perkelti į naują ar kitą išmanųjį telefoną panaudojant NFC ir Bluetooth ryšį tarp įrenginių. Vienintelis reikalavimas, abiejuose telefonuose turi veikti ta pati Lollipop programinė įranga.
– Ok Google burtažodis, kurį ištarus net ir budėjimo rėžime esant užrakintam ekranui, telefono virtualus intelektas prabus ir lauks nurodomų komandų.
– Double tap to wake nuo šiol leis telefono ekraną suaktyvinti be įjungimo mygtuko paspaudimo. Pakaks ritmingai kelis kartus paliesti ekraną.
– Face unlock saugumo užraktas leidžiantis patekti į telefoną tik atitikus priekine kamera nuskaitomiems veido bruožams. Ši funkcija dar nėra pakankamai gerai išdirbta, nes dažnai reikalauja tinkamo apšvietimo, o pagal pirminius atsiliepimus, veido nuskaitymas kiek užtrunka. Žadama, kad šis saugumo standartas bus ypatingai sėkmingas siekiant apsaugoti įrenginio savininką nuo netikėtos vagystės. Kaip pavyzdys, nustačius šią funkciją pastoviam veido nuskaitymo rėžimui išmanusis staiga išplėšiamas iš rankų, ko pasekoje, nutrūkus nustatytų veido bruožų stebėjimui androidas pilnai užrakinamas.
– Lock screen notifications pagaliau suteikia galimybę vartotojui pasirinkti kokia informacija ir iš kokių aplikacijų gali būti atvaizduojama kaip greitasis pranešimas užrakinto telefono ekrane. Tai išties patogu siekiant atskirti privačius, asmeninius pranešimus/perspėjimus nuo bendro srauto informacinių žinučių.
– Priority Mode veikianti panašiai kaip Lock screen funkcija, tik vartotojui suteikianti galimybę nustatyti prioritetus kiekvienai iš turimų aplikacijų pasirenkant kuriuo metu, kokia aplikacija gali skelbtis. Nustatyti leidžiama ir pasirinktą laiko tarpą, kuriame nei viena ar tik tam tikros aplikacijos turės teisę pranešti apie jose įeinančią informaciją. Priority mode rėžimas neatsiejamas siekiantiems griežtai atskirti ir valdyti asmeninių ir darbinių reikalų laiką.
– Guest Mode paskyra veikianti labai panašiai kaip Administrator ir Guest vartotojų paskyros pačiame kompiuteryje. Nesusidūrusiems paaiškinsime: Guest paskyra tai lyg naujas ir tuščias telefonas neleidžiantis prieiti prie telefono administratoriaus esančios informacijos. Išjungus Guest rėžimą telefonas su visomis konfigūracijomis ir jame prieinama informacija grąžinamas į administratoriaus aplinką.
– Pin App programa užfiksuos paleistą aplikaciją ir tik suvedus nustatytą saugos kodą vartotojui leis patekti į kitas programas. Apribojimas suaktyvinamas ir multitaskingo funkcijoj. Šiuo nustatymu džiaugsis tėveliai mėgstantys savo mažiesiems duoti išmaniuosius ir tikėtis, kad įrenginys nebus išderintas.
– Overview veikiančių programų peržiūros meniu, padedantis greitai ir paprastai patekti į prieš tai naudotas aplikacijas, kurios išskleidžiamos kaip vizitinės kortelės. Iš esmės, tai tiesiog ženkliai patobulintas multitaskingo meniu.