Kiekvienam yra buvę taip, kad atėjus į parduotuvę tenka sukti galvą ar tikrai viską susikroviau į krepšį ir nieko nepamiršau, o dažnais atvejais ir skambinti savo antrai pusei su populiariu klausimu „gal dar ko reikia iš parduotuvės?”. Ir visgi linksmiausia yra po parduotuvę blaškytis su lapeliu rankoje, kuriame mylimoji surašė kokius produktus nupirkti.
Siekiant palengvinti jūsų kasdienybę, pats išbandžiau galybę apsipirkimą palengvinančių programėlių, kurių pagrindinė užduotis – patogiai sudėlioti reikiamų produktų sąrašą, kuriuo galima būtų pasidalinti su šeimos nariais.
Šiandieną pateiksiu 3 man labiausiai patikusias ir taip pat geriausiai įvertintas daugumos kitų vartotojų.
Our Groceries
Savo darbą puikiai atliekanti pirkinių sąrašo programėlė, kuri lyginant su kitomis išsiskiria viena patogia funkcija – recepto sudarymu ir jam priklausančių ingredientų sąrašo pateikimu. Be įprastinio pirkinių sąrašo galite susivesti ir norimam patiekalui pagaminti būtinus produktus, kuriuos programėlė atveria kai tik pasirenkamas norimas receptas. Įsigytus produktus sužymite, taip išpildant visą sąrašą.
Prie kiekvieno pirkinio galima pridėti nuotrauką ar net nuskaitytą prekės barkodą. Kam galėtų prireikti barkodo nepaaiškinsiu…
Our Groceries sudarytu pirkinių sąrašu ar receptu leidžia pasidalinti su kitais iš esmės visais įmanomais būdais – nusiunčiant SMS, per Messenger, el. paštu ir pan. Pasidalintas sąrašas tiesiogiai sinchronizuojamas su kitu vartotoju, todėl visada žinosite ar mylimoji jau nupirko duonos ir ją galima išbraukti iš sąrašo (ta prasme duoną).
Kas nepatiko, kad nemokamoje programėlės versijoje reklamos per daug trukdo vartotojo aplinkai ir iš esmės pateikiamos gana įkyriai. Taip pat neradau galimybės prie produkto pridėti kainos ir apsipirkus matyti išleistą bendrą sumą. Nepaisant to, Our Groceries atlieka savo funkciją ir yra lengvai valdoma.
Listonic
Man asmeniškai viena labiausiai patikusių programėlių, turinčių visas būtiniausias funkcijas vienoje vietoje. Pradėsiu nuo to, kad pirkinių sąrašu pasidalinus su antra puse ar draugu/drauge, visi jame atlikti pakeitimai yra gyvai sinchronizuojami. Tai reiškia, kad jums nereikės sukti galvos ar jau nupirko duonos, kaip aukščiau minėtoje aplikacijoje. Nupirkti produktai išbraukiami iš sąrašo ir tą mato kitas vartotojas, su kuriuo dalinatės bendru sąrašu. Jis taip pat gali pridėti ar išimti produktus, pakeisti jų kiekį.
Kas ypač smagu, kad prie pirkinio pridėjus kainą, ji iškart dauginama iš kiekio, taip pateikiant pirkinio kiekio ir kainos sumą prie kiekvieno sąrašo punkto. Po apsipirkimo, sąrašo apačioje matysite išleistą bendrą sumą.
Išskirtinai patogus nustatymas kurį radau vadinasi „Automatically add last prices”. Jį aktyvavus, prie kiekvienos į sąrašą įtraukiamos prekės bus pateikiama jos paskutinė įvesta kaina, kas leis iš anksto matyti planuojamą išleisti sumą.
Smagu buvo pamatyti ir tai, kad apačioje mano sudaryto sąrašo, priklausomai nuo produktų kuriuos suvedžiau, pateikiami trumpi patarimai kaip išsaugoti jų šviežumą ar pagardinti pridedant papildomų ingredientų. Kaip pavyzdys: Į sąrašą įtraukus vyną, apačioje atsirado patarimas ką daryti, kad pradarytas vynas butelyje ilgiau išlaikytų savo skonį arba kaip jį galima dar labiau pagardinti. Patarimas buvo toks: Į vyną įpilti šiek tiek sodos ir ją gerai išmaišyti.
Kiekvieną prekę galima priskirti tam tikrai kategorijai, kur kiekvieną jų turi savo paveikslėlį. Paveikslėlį arba ikoną galima priskirti ir kiekvienam produktui, taip aiškiai bus matoma bendra pirkinių sąrašo sudėtis. Įvedant prekę lietuviškai, jeigu tik ją atpažįsta programėlė, iškart yra priskiriama ir prekės ikona.
AnyList
Programėlė kurios pavadinimas jau nusako, kad jos pagalba galima susidaryt bet kokį sąrašą ir juo pasidalinti su kitu vartotoju. Sąrašai realiu laiku sinchronizuojami, o greitesniam ir paprastesniam valdymui integruotos „Google Assistant” ir „Amazon Alexa” balso valdymo paslaugos.
AnyList turi kai ką, ko neturi nei viena aukščiau minėta aplikacija, tai receptų skiltis. Joje galima rasti ne tik rekomenduojamų receptų, bet ir susikurti savuosius, įvedant tokius duomenis kaip: ingredientai su kiekiais ar proporcijomis, kepimo ir virimo laikas, geriausias patiekimo būdas. Jei jūsų manymu recepte trūksta ar yra nereikalingų produktų, juos galima pridėti ar išmesti. Ruošiatės į parduotuvę? Įsikelkite visą recepte esančių produktų sąrašą, kad nieko nepraleisti.
AnyList dar ypatinga tuo, kad į programėlę labai lengva importuoti bet kokį receptą rastą internete. Tiesiog spaudžiam share mygtuką ant patikusio recepto ir pasirenkam telefone esančią AnyList programėlę. Taip receptas perkeliamas su visais jam priklausančiais ingredientais.
Laikotės mitybos grafiko? Tokį irgi rasite pagrindiniame valdymo meniu. Į mitybos kalendorių galima susidėti receptus ar maisto gaminimo pastabas. Tiesa, už tai programėlė pasiūlys įsigyti praplėsto funkcionalumo mokamą versiją.
Visumoj tai plataus naudojamo sąrašų ar užrašų saugojimo aplikacija, kurioje leidžiama susikurti norimą tvarką pagal kiekvieno individualius poreikius. Pradedant nuo bendrinių kategorijų ir baigiant receptų ar tiesiog užrašų/pastabų priskyrimu tiesiogiai kalendoriuje.