Greičiausiai pastebėjote, kad YouTube Vanced aplikacija užbaninta ir nebeleidžiama peržiūrėti nei vieno YouTube video. Paspaudus Play ant bet kurio video, iššoka pranešimas „The following content is not available on this app”. Nuo kada ir kodėl taip atsitiko? Viską toliau ir paaiškiname.
Kaip veikė YouTube Vanced
Dar 2017-ais pristatyta ir beveik 6 metus veikusi pasaulinio lygio aplikacija prieš kelias savaites buvo suspenduota, o vėliau atjungta nuo serverių. Kodėl šis projektas buvo uždarytas ir kas tai iniciavo, atsakymas vienas – Google. Technologijų gigantė ilgą laiką toleravo ir pro pirštus žiūrėjo į Vanced projektą, tačiau jam sulaukus pasaulinio populiarumo, YouTube savininkė buvo priversta imtis veiksmų. Ne paslaptis, kad pagrindines YouTube pajamas sudaro žiūrovams transliuojama reklama, o Vanced būtent tai ir apeidavo, leisdama vartotojams mėgautis visu YouTube kontentu be jokių įterptinių erzinančių reklamų.
Stebėdama įprastos YouTube aplikacijos vartojimo statistikos duomenis, Google pastebėjo prarandanti dalį vartotoju. Kas juos nusinešė klausimų niekam nekilo, o ir priežąsčių uždaryti šį projektą buvo pakankamai daug. Žiūrint iš teisinės pusės, Vanced kūrėjų komanda padarė kritinį pažeidimą, leisdama vartotojams mėgautis visu YouTube kontentu apeinant monetizavimo modelį (reklamą), kuriuo atlyginama video autoriams už jų turinį.
Google neapsikentusi imasi veiksmų
Google visuomet buvo priešiškai nusiteikusi prieš bet kokio tipo piratavimą ir griežtai kovojanti už autorines teises. Ne tik savo intelektinės nuosavybės produktų bei paslaugų, bet ir autorinių teisių, ginančių kūrėjus nuo jų darbų plagijavimo ar naudojimo nelegaliais tikslais.
YouTube Vanced aplikacija leidžianti mėgautis visu YouTube kontentu be jokio atlyginio kūrėjams, buvo daugiau nei nusižengimas. Tai projektas, griaunantis oficialaus YouTube pamatinį veikimo modelį ir autorinių teisių vertybes. Vanced aplikacijai susilaukus pasaulinio populiarumo, buvo tik laiko klausimas kada Google pagaliau į tai sureaguos ir imsis veiksmų uždaryti šį jų vertinimu piratinį projektą.
Iškėlus bylą Youtube Vanced kūrėjams, pirmiausiai buvo nurodyta uždaryti projektą. Dėl šios priežasties, Vanced kūrėjai prieš kelias savaites paskelbė, kad turi nutraukti programėlės palaikymą, nebeteikiant jos atnaujinimo versijų tolimesniam vartojimui. Buvo patikslinta, kad esama versija, kuria naudojasi šimtai milijonų vartotojų ir toliau veiks kaip veikusi, kol po keletos metų jos oficialiai nebepalaikys pati Android OS. Visgi ilgai laukti nereikėjo, nes ir dabartinėj versijoj prieš keletą dienų nustojo veikti per YouTube Vanced pasiekiamas visas YouTube turinys su jau minėtu rodomu pranešimu vietoje jo.
Kas toliau?
Naudojantys Vanced aplikaciją, dauguma vartotojų labiausiai vertino tai, kad programėlės pagalba buvo galima klausytis muzikos ar bet kokio YouTube video net ir tada, kai telefono ekranas yra išjungtas ar užrakintas. Kitas labai didelis privalumas, kad Vanced aplikacija veikė be jokių priverstinės reklamos transliacijų. Šito visi labai pasiilgsime.
Praktika rodo, kad pasaulinio populiarumo susilaukę net ir piratiniai sprendimai, IT rinkoje tvirtai įleidžia šaknis ir anksčiau ar vėliau yra prikeliami naujam gyvenimui. Būtent apie tai papasakosime mūsų sekančiame straipsnyje, pristatydami bei duodami nemokamai atsisiųsti idealiai veikiančią YouTube Vanced alternatyvą.
P.S. Aplikaciją sukurtą tų pačių Vanced kūrėjų!