Solarin – telefonas už 17 400$

Jeigu jums atrodo, kad jūsų telefonas yra vienas brangiausių, greičiausiai dar nematėte 17 400$ vertės androido.
Iškart po šio modelio pasirodymo suskubome jį apžvelgti, norėdami išsiaiškinti kuo jis ypatingas ir kas sudaro pagrindinę jo vertę.

Pirmiausia visas dėmesys krypsta į Solarin dizainą, kuris išties atrodo prabangus ir unikalus. 5.5 colio aukštos raiškos gana didelį ekraną dengia Gorilla Glass stiklas, jis pilnai apima korpuso viršų ir apačią, taip priekinę dalį sujungdamas su galine dalimi. Dėl tokios ekrano įstrižainės valdymas viena ranka dažnai tampa pakankamai sudėtingas, tačiau iš praktikos galime pasakyti, kad prie to greitai priprantama.
Šonines telefono kraštines dengia 18 karatų auksas, pakeliantis telefono vertę aukščiau visų standartų. Galinė dalis pagaminta iš tvirto karbono pluošto. Reikia pastebėti, kad šios atsparios smūgiams ir įbrėžimams medžiagos dar nematėme jokiam išmaniajame. Nepaisant to, pats modelis nėra iš lengviausių, jo svoris siekia 250 gramų. Tačiau kompanija ir neturėjo tikslo nustebinti išskirtiniais korpuso dizaino parametrais. Visas dėmesys buvo sutelktas į telefono ir jame laikomų duomenų saugumą, kas beje ir sudaro pagrindinę šio modelio vertę.
Kaip jau žinoma, Android operacinė sistema pati iš savęs nepasižymi dideliu saugumu, nes yra veikianti atviro kodo (open source) pagrindu, todėl Solarin išmaniajame buvo įdiegta privatumą garantuojanti ir visus duomenis koduojanti speciali vartotojo sąsaja (UI). Gamintojui bendradarbiaujant su gerai žinomomis, mobilių įrenginių saugumu besirūpinančiomis kompanijomis Koolspan ir Zimperium, buvo sukurtas išskirtinį duomenų saugumą garantuojantis Android telefonas.
Suprantama, toks modelis turėtų būti aktualus įžymiems žmonėms, kurie dažnai tampa hakerių taikiniu ir nukenčia iškart po to, kai nutekinama ar viešai paskelbiama jų asmeninė informacija. Dar baisiau, kai ji panaudojama blogais ketinimais. Juk dažnas turtuolis neatsisakytų sumokėti 17 400$ vien tam, kad jaustųsi išskirtinai saugus dėl galimų nepalyginamai didesnių finansinių nuostolių.
Šiuo atveju Solarin telefone iškart virš kameros įtaisytas saugumo jungiklis tam puikiai pasitarnauja. Jį aktyvavus išmanusis persijungia į žaliam fone pikseliais atvaizduojamą saugumo rėžimą, kuris ženkliai apriboja androido funkcionalumą leisdamas tik paskambinti, parašyti žinutę ar išsiųsti el. laišką. Šiame rėžime atliekami skambučiai, siunčiamos žinutės, el. laiškai yra koduojami AES 256-ių bitų standartu ir atkoduojami tik pasiekus pasirinktą adresatą. Tokiu būdu išvengiama galimo telefoninių pokalbių pasiklausymo ar duomenų nuskaitymo per MITM (Man In The Middle) atakas, kurias naudoja hakeriai, siekiantys pasisavinti vertingą asmeninę informaciją.
Viešoje erdvėje jungiantis prie WiFi tinklo, jis taip pat yra nuskaitomas. Android programinėje įrangoje integruota saugumo sistema įsitikinusi jog tinklas saugus, suteikia leidimą įrenginiui prisijungti. Vartotojui šie procesai nejuntami, nes atliekami akimirksniu. Pasak Sirin kompanijos pristačiusios šį modelį, tai vienas pagrindinių faktorių dėl ko išskirtinai saugus mobilus yra toks brangus ir tuo pačiu vertingas.
Visgi žvelgiant plačiau, tai ne pirmas išmanusis, kuris užtikrina saugumą panašiu duomenų kodavimo principu. Dar 2015-tų spalį BlackBerry kompanija pristatė Priv modelį, orientuotą į verslo klasės vartotojus ir kainuojantį vos 499$. Jis koduoja ir apsaugo visus įprastos komunikacijos kanalais perduodamus duomenis, o savo techniniais parametrais beveik nenusileidžia naujai pasirodžiusiam Solarin androidui.
Kaip įprasta, jo techninius parametrus pateikiame žemiau.

Techninės charakteristikos

• Mobilieji ryšiai:
2G GSM 850/900/1800/1900;
3G HSDPA 850/900/1900/2100;
4G LTE 700/800/850/1700/1800/1900/2100/2300/2600;
• Išmatavimai 159.8 x 78 x 11.1mm, svoris 250g
• 5.5 colio ekranas, turintis WQHD 2560 x 1440 rezoliuciją ir 538 ppi raišką su pirštų antspaudams ir lengviems įbrėžimams Gorilla Glass 4 stiklu
• Procesorius Qualcomm Snapdragon 810 Octa-core 2GHz 64bit su Adreno 430 grafiniu procesoriumi
• 4GB RAM laikinosios atminties
• 128GB vidinė atmintis
• Galinė kamera 24MP su lazeriniu auto fokusavimu, veido aptikimo, panoraminio vaizdo funkcija, 4-ių tonų LED blykste, optiniu vaizdo stabilizavimu, f/2.0 diafragma.
Vaizdo įrašymas 4K 3840@30fps, 1920@60fps, 1080@60fps, HDR funkcija. Sulėtinto vaizdo įrašymas 1280@120fps
• Priekinė kamera 8MP su FHD 1920@60fps vaizdo įrašymo kokybe, HDR ir veido aptikimo funkcija, f/2.4 diafragma
• Bluetooth v4.1 su A2DPNFC
• Android 6.0.1 Marshmallow operacinė sistema su 256-bit AES duomenų kodavimu naudojant tam skirtą vartotojo sąsają (UI)
• Akselerometras, giroskopas, kompasas, barometras, pirštų antspaudų sensorius, artumo, aplinkos šviesos ir temperatūros jutiklis
• IP54 atsparumą dulkėms ir vandeniui patvirtinantis sertifikatas
• Integruota Li-Ion 4040mAh baterija su greito įkrovimo funkcija naudojant naujos kartos USB Type A-C kabelį
Budėjimo laikas iki 2 savaičių, kalbėjimo rėžime iki 31val.
• Galimos spalvos: titaninė, matinė juoda, juoda su perlamutrine balta, auksinė.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalba