Išmanieji telefonai tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi ir statistika rodanti, kad per dieną į telefono ekraną dirstelėjame vidutiniškai 120 kartų verčia susimąstyti ar tikrai nesijaučiame nuo jų priklausomi.
Ir nors išmanieji telefonai per pastaruosius 5 metus patobulėjo iki tiek, kad nuotraukų nebeatskiriame nuo profesionalaus fotoaparato, o pokalbį gali perimti ir užbaigti integruotas dirbtinis intelektas, visgi yra viena sritis, kuri per pastaruosius 10 metų labai mažai pasikeitė. Nesvarbu koks galingas ir greitas integruotų mikroschemų derinys yra telefone ar kiek kamerų įtaisyta gale, akumuliatorius išlieka kritiškiausia bet kurio mobilaus telefono savybė. Be energijos išmanusis yra tik stačiakampė nenaudinga plytelė iš vienos pusės dengta ekranu, iš kitos kameromis (bent jau greitai taip bus).
Per visus išmaniojo telefono evoliucionavimo metus akumuliatoriaus talpa padidėjo norint susidoroti su milžiniškais informacijos srautais ir vis didesne valdymo funkcijų įvairove. Daug energijos reikalaujantys vis aukštesnės raiškos ekranai ir galingi procesoriai sąveikaujantys su didelės talpos laikinąja bei vidine atmintimi, reikalavo tobulinti ir įkrovimo technologiją.
Šiai dienai flagmanai naudoja 40W įkroviklius, kurie per mažiau nei valandą gali užpildyti 4000 mAh akumuliatorių, tačiau „Oppo“ tvirtai žengė į priekį pristatydama VOOC „Flash Charge“ technologiją ir kol kas galingiausią 65 W įkroviklį. Jis gali nuo 0 iki 100% užpildyti 4200 mAh bateriją vos per 38 minutes!
Jei ryte netikėtai sužinosite, kad akumuliatorius beveik tuščias, jums energijos užteks visai dienai vos po 15 minučių įkrovimo. Tačiau pažvelkime į VOOC „Flash Charge“ technologijos pranašumus ir jos būtinumą, kai aušta 5G era.
Oppo „VOOC Flash Charge“ technologija
Nuo 2012 m. Mobilieji telefonai su dideliu ekranu tapo tikra tendencija. Didesnis ekranas ir naujos funkcijos smarkiai padidino energijos suvartojimą. Dėl to padidėjo akumuliatoriaus talpa, ko pasekoje atsirado ir ilgesnis įkrovimo laikas.
Šis problemiškas vystymasis privertė „Oppo“ pradėti didelio masto tyrimų projektą, kurio rezultatas buvo novatoriškas „žemos įtampos ir didelės srovės sistemos“ sprendimas, vadinamas VOOC Flash Charge. Iki tol „Qualcomm“ technologija, pagrįsta „aukštos įtampos ir mažos srovės galiomis“, buvo plačiausiai naudojama mobiliems įrenginiams. Naudojant „Oppo“ technologiją, įkrovimo laikas buvo žymiai sutrumpintas, o įkrovimo metu išskiriama šiluma buvo efektyviai sumažinta.
Pirmasis išmanusis telefonas su „VOOC Flash Charge“ technologija buvo „Oppo Find 7“ pristatytas dar 2014 m. Tai paskatino idėją „5 minutės įkrovimo – 2 valandos skambučio“. Laikui bėgant, VOOC technologija buvo dar patobulinta. Nuo 2019 m. visi Oppo „Reno“ išleisti modeliai naudoja VOOC 3.0 įkrovimo technologiją – kuri turi 200 procentų didesnį pakrovimo greitį nei VOOC 2.0.
Oppo „SuperVOOC Flash Charge“ pasirodymas rinkoje buvo laikomas kaip dviejų elementų greito įkrovimo sprendimas su puikiu įkrovimo efektyvumu. Šis ypač greitas įkrovimo sprendimas debiutavo 2018 m., kai Oppo išmanusis telefonas „Find X Lamborghini Edition“ buvo pristatytas su novatorišku 50W įkrovikliu.
Vieni naujausių modelių Oppo „Find X2“ ir „Find X2 Pro“ yra paremti šia technologija. Šie išmanieji palaiko „SuperVOOC 2.0“ 65 vatų galia (10 V ir 6,5 A), kuri šiuo metu yra greičiausia išmaniųjų telefonų įkrovimo technologija sąveikaujanti su pažangiu algoritmu dar labiau pagerinančiu įkrovimo našumą ir efektyvumą. Oppo kompanija taip pat yra viena iš nedaugelio gamintojų, naudojančių GaN (galio nitridą). Ši trečiosios kartos puslaidininkių medžiaga pasižymi dideliu našumu, greičiu ir patikimumu.
Oppo laboratorija šiai dienai eksperimentuoja dar tobulesnę įkrovimo technologiją skirtą mobiliems įrenginiams įkrauti per stebinančiai trumpą laiką.
5G era
Dabar mes esame kryžkelėje kai 4G lėtai, bet stabiliai keičiasi su ypač greitu 5G mobiliojo ryšio tinklu. Ir kaip viename savo video reportaže minėjau, tikimasi, kad per ateinančius metus duomenų suvartojimas labai padidės, nes mobiliuosiuose telefonuose žiūrėsime daugiau aukštos raiškos vaizdo įrašų ir valdysime dideles duomenų apimtis turintį grafinį turinį. Žaidimai valdomi debesų technologija taip pat tampa labai populiarūs, todėl 5G erai reikės dar didesnių baterijų.
Ir visgi tam yra riba, nes išmaniojo telefono fizinis dydis yra ribojamas praktiškumo ir patogumo sąlygomis, kai juo tenka naudojantis kas dieną. Negalime gaminti didesnių telefonų, kad būtų galima juose laikyti tokias dideles baterijas. Todėl greito įkrovimo technologija yra sritis, kurioje gamintojai gali konkuruoti ir toliau sėkmingai ją vystyti.
Oppo atveju 5G tinklo atėjimas reiškia, kad dabartinė sąvoka „5 minutės įkrovimo, 2 valandos skambučio“ bus pakeista iki „5 minučių įkrovimo, žaidžiant 2 valandas žaidimus“. Jaunimo tarpe išmanusis telefonas dažniausiai naudojamas žaidžiant internetinius žaidimus, fotografuojant ar kuriant aukštos raiškos vaizdo įrašus, kurie talpinami į socialinius tinklus. Šioms veikloms reikia žymiai daugiau energijos, nei vien tik skambučių ar žinučių administravimas su įprastu informacijos paskaitymu interneto platybėse.
Viena iš paskos einančių naujausių įkrovimo technologijų yra belaidis įkrovimas. 2019 m. spalio mėn. Oppo pristatė savo 30W belaidę „VOOC Flash Charge technologiją”, suderinamą su visais QI standartais. Nors belaidis įkrovimas nėra visiškai naujas dalykas, įkrovimo greitis buvo žymiai padidintas. Kai dar 2018 m. buvo naudojami 5 W belaidžiai įkrovikliai, dabar po dvejų metų galime mėgautis 6x greitesniu bevielio įkrovimo greičiu.