Telefonas išimama baterija niekuo nebestebina ir iš esmės tai tapo lengvai pakeičiama komponentine dalim nuo pat jo atsiradimo dienų. O kas jeigu pasakysime, kad netolimoje ateityje lygiai taip pat lengvai galėsite pasikeisti ir telefono ekraną? Skamba išties nežemiškai, tačiau prieš kelias dienas Xiaomi oficialiai užpatentuota idėja, vienam didžiausių telefonų gamintojų tampa dar vienu siektinu projektu.
Niekam nepaslaptis, kad šiai dienai telefono ekranas sudaro ~60% įrenginio vertės, kas reiškia, kad sudaužius telefoną dažnas pagalvoja: pirkti naują ar visgi keisti ekraną turimam?
Tą akcentuoja ir visi telekomunikacijų operatoriai, siūlydami ekrano draudimą naujai perkamam išmaniajam. Ir visgi niekas nėra nuo to apsaugotas. Ypač kai naujų flagmanų ekranai apima vis didesnį priekinės dalies plotą dėl siekiamo vis modernesnio dizaino, o apsauginiai dėkliukai galiausiai saugo tik nugarinę dalį.
Viską reziumavus, lengvai pakeičiamo ekrano idėja skamba gan patraukliai. Tik iškyla klausimas: kaip visą tai veiks?
Ir čia Xiaomi paaiškina: ekranas energiją naudos per laiko patikrintas jungtis, į kurias anksčiau įstumdavom senų telefonų baterijas. Kadangi pačiame ekrane yra ir virtualieji valdymo mygtukai, kompanija nusprendė jame palikti ir OS valdymo komponentus, kas reiškia, kad ekranu bus galima naudotis ir be galinės dalies korpuso, jeigu tik jam paduodama reikiama energija per atviras jungtis. Xiaomi taip pat galvoja ekrane integruoti jau išsipopuliarėjusią USB Type-C jungtį ir jau ties čia atsiranda nauji plotai pamąstymui:
Jeigu vis daugiau valdymo ir kitų funkcijų bus perkeltą į telefono ekraną, tuomet galinė dalis atliks tik įkrovimo arba energijos palaikymo funkciją, o pačio ekrano kaina sudarys didžiąją dalį telefono vertės. Tai kurioje vietoje čia atsiranda ekrano keitimo ekonomija? Ir kam ta galinė dalis jeigu patį ekraną bus galima jungtis tiesiogiai prie powerbank’o?
Suprantama, prieš apsiimant šį projektą įgyvendinti ir pati kompanija turės gerai pagalvoti apie funkcijų bei valdymo komponentų griežtą atskirtį tiek galinei, tiek priekiniai daliai, kas apibrėš jų kainų skirtumus.
O ką manai tu apie šią inovaciją? Išreikšk savo nuomone komentare.