Skaityti telefonų apžvalgas visiems jau tapo įprasta, tačiau net ir išsamiausiuose naujų telefonų pristatymuose dažnai pasigendame daugiau informacijos apie pačio modelio OS (operacinės sistemos) numatomus palaikymo terminus, atnaujinimų reguliarumą ir galiausiai patį saugumą. Juk saugumo niekas iki šiol nevertino balais teisingai? Todėl ir čia nusprendėme būti vieni pirmųjų apžvelgiantys, kurie telefonai yra saugiausi.
Dauguma turbūt pastebėjote, kad pastaruoju metu reguliariai pateikiami atnaujinimai pačiam telefone nieko vizualiai ar funkcionaliai nepakeičia ir tik tas, kurio sulaukiame į metus kartą, mus perkelia į atnaujintą vartotojo aplinką su naujai atsiradusiais meniu punktais ir patobulintu/palengvintu pačio išmaniojo valdymu. Taip yra todėl, kad didžiausi telefonų gamintojai pirmiausia rūpinasi vartotojų saugumu ir aptikę menkiausias OS spragas, jas skuba ištaisyti ar silpnas vietas sustiprinti paduodamu ir laikomu prioritetiniu saugumo atnaujinimu. Tuo pačiu išlaikydami savo patikimumo vardą rinkoje ir konkurencinę persvarą prieš mažiau žinomus gamintojus.
Taigi, kas yra tie saugiausi telefonai?
Pagal atnaujinimų pateikimo operatyvumą, svarbą, reguliarumą, pasiekiamus regionus ir apskritai pačių atnaujinimų pobūdį (priklausomai tai funkcionalumo ar saugumo atnaujinimas), pateikiame 10 šiai dienai aukščiausius saugumo standartus turinčių Android telefonų.
Google Pixel 3 ir 4
10 balų

Nieko nuostabaus, kad savo gaminamais telefonais Google rūpinasi pirmiausia. Todėl tik iškepti atnaujinimai Pixel 3 ir 4 telefonų savininkus pasiekia tą pačią dieną. Visų naujai išleistų Pixel modelių programinis saugumas peržiūrimas kas mėnesį ir esant būtinumui Google jiems pateikia atnaujinimus.
Samsung Galaxy S20 ir S10
10 balų

Kas liečia atnaujinimus, pastaruoju metu niekuo Pixel telefonams nenusileidžianti Samsung kompanija sėkmingai seka Google pavyzdžiu ir atnaujinimus būtent Galaxy S20 ir S10 modeliams pateikia tiksliai bei operatyviai. Nors dar 2016-ais kinų kompanijai teko patirti didelį nuostolį siekiant ištaisyti masiniu broku pripažintą gamyklinę klaidą, tačiau pavyzdingai besirūpindama visais sekančiais išleidžiamais telefonais, Samsung išlaikė savo populiarumą tarp didžiųjų telefonų gamintojų. Galaxy S20 ir S10 laikomi kompanijos saugiausi telefonai.
LG V60 ThinQ
8 balai

Nustebsite, bet kurį laiką tylėjusi LG kompanija, nori mobiliųjų rinkoje užsiimti tvirtesnes pozicijas. Todėl dar šių metų balandį išleistam V60 ThinQ išmaniajam stengiasi reguliariai pateikti visus būtiniausius atnaujinimus. Tiesa, keletą pirmųjų yra praleidusi, bet su pastaraisiais susitvarkė gana operatyviai.
Sony Xperia 1 II
7 balai

Dar žinomas kaip Xperia 1 Mark II, naujasis Sony modelis jau po pirmų jo pasirodymo rinkoje mėnesių greitai užsitarnavo patikimo išmaniojo vardą. Š. m. liepą išleistas flagmanas dar nepraleido nei vieno OS saugumo atnaujinimo. 7 balus duodame už tai, kad atnaujinimai nebuvo tokios didelės svarbos, o vartotojams teko gerokai palūkėti kol jie buvo įdiegti tam paskiriant dalį vidinės telefono atminties.
Nokia 9 PureView
7 balai

Nokia 9 PureView flagmanas nuo pat savo pirmųjų dienų turėjo kameros valdymo ir pirštų antspaudų nuskaitymo programinių spragų. Visgi betvarkant minėtas problemas, Nokia spėjo pasirūpinti ir saugumo atnaujinimais. Vieną jų praleidusį gegužę, Nokia jį vienu metu pateikė kartu su birželį išleistu atnaujinimu.
OnePlus 8 Pro
6 balai

OnePlus nuo pat savo starto sėkmingai kuria telefonus ir juos išleidžia su modifikuoja programine įranga šiai dienai vadinama „Oxygen” OS. Ir nors kompanijos saugiausi telefonai savo valdymu bei vartotojo aplinka stipriai išsiskiria iš daugumos, OnePlus kaskart užtrunka adaptuodama saugumo atnaujinimus į Oxygen versijos stilių ir vidinio funkcionalumo struktūrą. Nusistovėjęs atnaujinimų pateikimo atsilikimas šiuo metu sudaro apie 2 savaites.
Asus Zenfone 6
5 balai

Mūsų pačių ir daugumos vartotojų patirtimi gana prieštaringai vertinamas modelis vistiek gauna 5 balus ir tik dėl to, kad būtent Zenfone 6 kol kas labai pavyzdingai gauna visus svarbiausius atnaujinimus. Gaila tik, kad Asus juos dažnai supainioja su funkcionalumo atnaujinimais, tarsi nemokėdama dėliotis globaliai diktuojamų prioritetų.
Neišsiplėsime ir apie tai, kad pirmieji Zenfone modeliai buvo leidžiami su į Android OS įmontuotais Windows draiveriais, o programinę įrangą sudarė eilė atskirų failų. Kas galiausiai telefono programiniam nulaužimui (Root) pasitelkiant kompiuterį tapo didele kliūtimi.
Motorola Edge+
5 balai

Š. m. gegužę pasirodęs sensacingas Motorola flagmanas gauna atnaujinimus nereguliariai ir nenuspėjamai. Po telefono pasirodymo, pirmą mėnesį atnaujinimas buvo išleistas laiku, o sekantis, lyginant su konkurentais pavėlavo visą mėnesį. Birželį atnaujinimas išleistas vos poros dienų atsilikimu, tačiau nuo tada šis modelis jokio atnaujinimo nebesulaukė.
OnePlus 7 Pro
3 balai

Į top 10 šių metų saugiausių Android telefonų įtraukėme ir OnePlus 7 Pro, kuris su atnaujinimais draugauja, bet santykiai labai nepastovūs ir nenuspėjami. Pastaruoju metu išmanusis praleidžia kas antrą atnaujinimą, o svarbiausi jų modelį pasiekia tik po kelių savaičių. Pavyzdžiui: liepos atnaujinimas telefonui atkeliavo tik rugpjūčio 4d., o gegužės atnaujinimas atsiliko 24 dienas.
Motorola Moto Z4
1 balas

Pirmas atnaujinimas atėjo 2019-tų liepos mėnesį, bet jis buvo iš gegužės atnaujinimų sąrašo. Tada nebuvo jokių atnaujinimų iki lapkričio, o lapkritį gautas saugumo atnaujinimas pasirodo buvo atsiliekantis dviem mėnesiais nuo visų kitų gamintojų. Šiai dienai Motorola Moto Z4 vartotojai greičiausiai pripratę jų išvis negauti, o ir nesuka galvos kas yra tie saugiausi telefonai.