Rinkoje naujai pasirodęs „OnePlus Nord” išmanusis, patraukus ne tik savo išvaizda, bet ir kainos bei techninių charakteristikų santykiu, verčia jau dabar apie jį prabilti.
Nuo 2013-tų savo veiklą pradėjusi ir sėkmingai į lyderio pozicijas įsitaisiusi žymi kiniečių kompanija „OnePlus” vis aktyviau gamina išskirtinai solidaus dizaino telefonus, kuriuose dėka „Oxygen” (Android modifikuotos operacinės sistemos) galima susikonfigūruoti savo norimą aplinkos dizainą ir jos valdymo stilių.
Tiesa, apie „OnePlus” kompaniją ir Android versijos vadinamos „Oxygen” atsiradimą kiek anksčiau pasakojau nuoseklioje 10-ies metų Android OS vystymo istorijoje. Ir jeigu šią dalį praleidote, tikrai siūlau pasiskaityti.
O dabar grįžkime prie mūsų flagmano „Nord”, kurį gamintojas pristato kaip biudžetinės klasės modelį. Tuo tarpu aš sugalvojau dar vieną kategoriją, kuriai jis labiausiai tinka – „biudžetinės klasės flagmanai”. Atsižvelgiant į jo „raumenis”, šis išmanusis gali drąsiai konkuruoti su kitų gamintojų telefonais kurių kainos siekia 800€ ir jie vadinami flagmanais. OnePlus pasikuklino ir nusprendė naujutėliam „Nord” neklijuoti tokios skambios etiketės. Kompanija net pristatydama savo išmanųjį pridėjo linksmą užrašą „If you don’t like cameras we’ve really messed up”.
Galime iškart ir pereiti prie kamerų, link kurių pirmiausia ir krypsta visas dėmesys. Gale jos 4-os, ir pasirodo visai ne šiaip sau:
Viršutinė atsakinga už plataus matymo 119° kampą, žemiau jos esanti antroji didžiausia kamera turi 48MP ir dėka iš Sony pasiskolintų IMX586 serijos lęšių užtikrina aukštą fiksuojamo vaizdo kokybę, trečioji 5MP kamera rūpinasi vaizdo gyliu arba dar kitaip vadinama tūrine raiška, o žemiausia 2MP kamera skirta Makro funkcijai – nuotraukas darant iš labai arti.
Nors iki šiol dauguma telefonų nesugeba tinkamai įamžinti gražaus žvaigždėto vakaro ar ramios prieblandoje skęstančios pavakarės, OnePlus Nord sako su tokiais keblumais nesusidurs dėl specialiai tam sukurto naktinio fotografavimo rėžimo. Verta papasakoti plačiau kaip toks fotografavimas Nord telefone veikia:
Darant nuotrauką naktiniame rėžime išties yra fiksuojamos 9 nuotraukos su skirtingais kadro išlaikymais, kurios po greito veikiančių algoritmų apdirbimo yra sujungiamos į vieną geriausią nuotraukos versiją.
O rezultatai tikrai stebina. Čia keletas nuotraukų tiesiai iš Nord pristatyto modelio.
Kas dar išskirtinai įdomu, tai priekyje esančios net dvi selfių kameros. Viena 8MP kamera gali sukurti išties įspūdingą 108° turinį vaizdą pilnai apimantį su jumis esančią 10-ies žmonių grupę ir taip padeda išvengti selfių lazdos arba pas aplinkinius prašymo nufotografuoti. Kita net 32MP kamera taip pat turi Sony lęšius ir sąveikaujant su tūrinio vaizdo kamera atsako už foto ir video kokybę. Tiesa, priekinių kamerų fiksuojama 4K/60fps video kokybė išties stulbinanti.
Kitas šio modelio akcentų – greito rėžimo baterijos įkrovimas. Gamintojas teigia, kad vos 30 min. baterijos įkrovimo (kas sudaro net 70%) pakaks visai dienai. Ir ties tuo ginčytis tikrai negalime. Tiesa, kraunant telefoną jis visiškai nekais ir tai dar viena baterijos įkrovimo inovacija pritaikyta būtent OnePlus Nord.
Naujasis išmanusis valdomas Android 10 – OxygenOS 10.5.4 leidžia vartotojui modeliuoti aplinkos stilių ir spalvas pagal savo skonius. Galima pasirinkti ir greitojo meniu animacijas, šrifto stilių ar aktyvuoti gražaus kraštovaizdžio gyvą ekrano užsklandą kuri automatiškai keis vaizdus priklausomai nuo paros laiko. Android Oxygen turi gausybę kitų smulkių nustatymų į kuriuos šįkart nesivelsime.
Neabejotinai, po pirmų masinių šio modelio išpardavimų, kaip ir visi telefonai rinkoje, jis bus vertinamas vartotojų balais ir mes šiuo atveju tikimės bent jau stipraus 9.
Lietuvoje OnePlus Nord kaina ~400€
Techninės charakteristikos
- Išmatavimai 158.3 x 73.3 x 8.2mm, svoris 184g
- 6.4 colio AMOLED ekranas turintis 16 mln. atspalvių ir palaikantis 90Hz raišką
- Procesorius Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G Octa-core (1×2.4 GHz Kryo 475 Prime ir 1×2.2 GHz Kryo 475 Gold ir 6×1.8 GHz Kryo 475 Silver) su Adreno 620 grafiniu procesoriumi
- Vidinės atmintys pagal pasirinktas komplektacijas: 64GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM
- 4 galinės kameros:
48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF, OIS
8 MP, f/2.3, 119˚ (ultrawide)
5 MP, f/2.4, (depth)
2 MP, f/2.4, (macro)
Vaizdo įrašymas 4K@30fps, 1080p@30/60/240fps - 2 priekinės kameros:
32 MP, f/2.5, (wide), 1/2.8″, 0.8µm
8 MP, f/2.5, 105˚ (ultrawide), 1/4.0″, 1.12µm
Vaizdo įrašymas 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps - Bluetooth 5.1, A2DP, LE, aptX HD
- Android 10, OxygenOS 10.5.4
- Akselerometras, giroskopas, kompasas, artumo ir aplinkos šviesos jutiklis, piršto antspaudo sensorius integruotas po ekranu
- NFC funkcija
- Integruota Li-Po 4115mAh baterija su greito įkrovimo funkcija (70% per 30min.)
- Galimos spalvos: perlamutrinė mėlyna, pilka Onyx
The Review
OnePlus Nord
Malonus laikyti rankoje, bet tuo pačiu ir labai slidus savo paviršiumi, biudžetinės klasės flagmanas turintis puikų kainos ir kokybės santykį. Aukštos raiškos galinės kameros ir puikiai išdirbtas naktinio fotografavimo rėžimas Nord modelį rinkoje daro stipriu konkurentu net ir pažangiems flagmanams.
PROS
- Greito įkrovimo funkcija tiesiog wow!
- Ekranas 90Hz raiškos
- Aukštos kokybės naktinė fotografija
- 2 selfių kameros su tūriniu vaizdu
- Puikus kokybės ir kainos santykis
CONS
- Slidi ir įbrėžimams lepi nugarėlė