Prieš nupasakodami šiandienos situaciją kodėl JAV taip nusistatė prieš TikTok, trumpai apžvelkime kas Amerikoje vyko su TikTok ir WeChat aplikacijomis per pastarąsias savaites:
- JAV prieš TikTok Ir WeChat programėles paskelbė sankcijas, nurodydama jas blokuoti Google Play ir App Store – didžiausiose programėlių atsisiuntimo platformose.
- TikTok priėjo susitarimo su savo didžiausias investitoriais bei debesų paslaugų tiekėjais Oracle ir Walmart, todėl aplikacijos prieinamumas buvo gražintas.
- WeChat laimėjo JAV teismo ieškinį ir jos blokavimas tapo atidėtas.
O dabar apie tai kas vyksta šiomis dienomis ir ko tikėtis Amerikoje gyvenantiems vartotojams.
TikTok paskelbė pasiekusi susitarimą su Donaldu Trumpu, kuris palaimino programėlės prieinamumą iki rugsėjo 27d, kaip pats sakė „vardan pastarųjų gerų patobulinimų”.
Tuo tarpu WeChat blokavimas taip pat atidėtas laimėjus teismą po pateikto minėto 22 lapų apimties ieškinio, kuriame nurodoma, jog komunikacijai skirtos programėlės blokavimas pažeidžia šalyje gyvenančių kiniečių teises apribojant bendravimą su artimaisiais jiems suprantama kalba. Kuri šiai dienai yra viena pagrindinių Kinijos komunikacijos programų.
Tačiau panašu, kad vien teismo laimėti nepakako. Kaip ir pateikti pakankamai įrodymų dėl reikalaujamo programėles naudojančių vartotojų duomenų saugumo sustiprinimo. Todėl prezidento nutarimu, WeChat (dar Kinijoje naudojama kaip atsiskaitymo programėlė) iš Google Play ir App Store platformų galutinai pašalinta rugsėjo 20d, o TikTok skiriamas bandomasis laikotarpis iki lapkričio 12d.
Iš to galima aiškiai suprasti, kad vyksta virtualus strateginis karas, kur įtakingiausios valstybės gina savo vidaus teises nesitaikydamos prie atrodytų globaliai nusistovėjusių standartų. Tik ar pasirinkta Amerikos strategija neatsuks dalies jų jaunųjų piliečių prieš pačią valstybę.