Huawei nebeteikia telefonų programinio atrakinimo paslaugų

Prieš pusmetį Huawei kompanija oficialiai paskelbė nebeteiksianti Bootloader atrakinimo paslaugų.
Tai reiškia, kad Huawei telefonai nebepalaiko modifikuotų programinės įrangos versijų (Custom ROM), neoficialių ar nulaužtų aplikacijų bei visų kitų su Bootloader failu susietų funkcionalumo papildymų.

Pasak Lietuvoje įsikūrusios Huawei atstovybės, toks sprendimas buvo priimtas siekiant globaliai užtikrinti telefone laikomų vartotojo duomenų maksimalų saugumą tuo pačiu sumažinant įrenginių garantinio aptarnavimo atvejus.

Oficialus pranešimas atrodo taip:

Turime pastebėti jog kompanija savavališkai priimdama tokį vienareikšmį sprendimą visiškai neatsižvelgė į praeityje turėtus stiprius telefonų sutrikimus po išleistų neišbaigtų programinės įrangos atnaujinimų.
Nebuvo atsižvelgta ir į tai, kad vartotojas atrakindamas Bootloader failą, pagal aprašomas tvarkas, pats sutinka netekti gamintojo teikiamos garantijos bei įrenginyje laikomų duomenų apsaugos.

Jeigu dar prieš pusmetį veikęs Bootloader failo atrakinimas ir po jo sekantis programinės įrangos perrašymas iš esmės pašalindavo telefono veikimo sutrikimus, dabar to padaryti nebegalima.

Nesėkmingo atnaujinimo atvejais nuo šiol vartotojas turi kelis galimus pasirinkimus – laukti sekančio pataisyto atnaujinimo sutvarkančio atsiradusias veikimo spragas (įprastai tai trunka kelis mėnesius) arba pasinaudoti gamintojo siūloma ankstesnės versijos atstatymo
(rollback) paslauga.

Belieka spėlioti, kas laukia Android vartotojų ateityje jeigu ir kiti didieji gamintojai paseks Huawei pavyzdžiu.

Rašyti komentarą

Tavo el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *


Apie androidai.lt

Mobilių technologijų naujienų portalas išsamiai pateikiantis svarbią informaciją apie naujausius išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir juos valdančios Android operacinės sistemos atnaujinimus. Čia galima rasti begalę tutorialų, kaip savo androidui perrašyti operacinę sistemą ir suteikti naujų galių, o kartais net ir naują gyvenimą. Tinklapis reguliariai papildomas ypač naudingom aplikacijom, kur net ir brangiausios jų, dažnai dalinamos nemokamai.


Kontaktai

Nuotolinė pagalbaNaujausi straipsniai

2019 29 rugsėjo
2019 24 rugsėjo
2019 18 rugsėjo