Stipriai pažengę Android vartotojai puikiai žino kaip įdiegti modifikuotą programinę įrangą (custom ROM), kernel failą ar recovery meniu į savo telefoną ar planšetinį kompiuterį. Tokio tipo programinės procedūros dažnai atima labai daug laiko, ypatingai kai nerandi reikiamo įrankio ar tinkamo tutorialo. Todėl nusprendėme aptarti keletą atvejų ir pateikti reikiamus sprendimus.
Atvejis nr. 1:
Išmanusis turi tik vidinę atmintį (nėra microSD kortelės palaikymo) ir jūs padarėte klaidą patalpindami norimos įdiegti programinės įrangos zip failą į vieną iš sistemos katalogų, kuris buvo išvalytas pasirenkant „format system” ar „wipe data” operacijas iš recovery meniu. Androidas užstringa pradinėj užkrovimo stadijoj (įprastai ties gamintojo logotipu) ir viskas ką galima padaryti tai išjungti išmanųjį arba užkrauti jį į recovery meniu.
Atvejis nr. 2:
Telefonas neužsikrauna dėl pažeistos programinės įrangos, o jūs turite visų savo duomenų atsarginės kopijos failą vidinėje atmintyje ir nenorite jo prarasti naujai diegiant programinę įrangą, kai daroma laikomos informacijos išvalymo procedūra (wipe data). O galbūt yra likę jums svarbių nuotraukų ar kitokių failų, kurių tiesiog negalite prarasti.
Tokiais ir panašiais atvejais labai pravartu žinoti, kaip atliekama failų įkėlimo ir iškėlimo iš užstrigusio androido procedūra naudojant ADB draiverių komandas.
Prieš pradedant:
• Telefonas turi būti įkrautas ne mažiau kaip 60%.
• PC įdiegti ADB ir Fastboot draiveriai.
Tutorialas:
1. Išjungiam androidą ir užkraunam į fastboot rėžimą. Kiekviename išmaniajame fastboot užkraunamas tam tikra mygtukų kombinacija. Jei nežinote kaip tą padaryti savo telefone, tuomet šitas tutorialas ne jums.
2. Pajungiam išmanųjį prie PC per USB.
3. Reikiamą įkelti failą patalpinam į PC esantį ADB and Fastboot draiverių katalogą.
4. PC atsidarom cmd langą: nuspaudžiam ir laikom Shift mygtuką, tuomet spaudžiam pelės dešinį mygtuką ant draiverių kataloge laisvos vietos ir renkamės Open command window here.
5. Juodoj cmd lentelėj rašom fastboot devices ir spaudžiam enter, kad įsitikinti jog mobilus tinkamai pajungtas fastboot rėžime. Turėtumėm išvysti įrenginio numerį su prierašu fastboot.
6. Norint iškelti failą iš mobilaus įrenginio į PC, reikia žinoti tikslią vidinėje atmintyje mums reikiamo failo buvimo vietą. Žinodami vietą rašom adb pull ir nurodom kur randasi failas. Pavyzdžiui:
adb pull <path-of-the-file>
6.1 Kaip pavyzdys, iškelkime Settings.apk aplikacijos failą, kuris randasi /System/app/ androido kataloge:
adb pull /system/app/Settings.apk
7. Failas bus iškeltas į PC esantį ADB and Fastboot draiverių katalogą. Iškėlimo procesui pasibaigus matysime užtruktą laiką.
8. Kaip matote, failo iškėlimas pakankamai paprastas. Tuo tarpu įkėlimas reikalauja vartotojų teisių patvirtinimo, nes kitu atveju gausime klaidą:
8.1 Norint sėkmingai atlikti failo įkėlimo operaciją, turime įgalinti programinės įrangos katalogų modifikaciją.
8.2 Rašom 3 sekančias komandas po kiekvienos paspausdami enter:
adb shell su mount -o remount,rw /system
8.3 Po su įrašo androido sistema gali paprašyti papildomo patvirtinimo modifikacijoms atlikti. Patvirtiname pakartotinai įrašydami su:
9. Norėdami įkelti failą į mobilų įrenginį, jį patalpiname į PC esantį ADB and Fastboot katalogą ir rašome sekančią komandą:
adb push <source-path> <target-path>
9.1 Kur source-path nurodome failo pavadinimą, kur target-path nurodome įrenginio katalogą į kurį kelsime. Pavyzdžiui:
adb push Settings.apk /system/apps/
10. Jei viską atlikome teisingai, matysime panašų vaizdą:
Dabar jūs žinote kaip naudoti ADB ir Fastboot draiverių komandas, įkeliant ir iškeliant failus iš neužsikraunančio androido.