Ka daryti jei telefonas pateko į vandenį?

24

    Pasitaiko atvejų, kai išmanusis telefonas netyčia patenka į vandenį ar gauna drėgmės. Žinoma kalbame ne apie atsparių vandeniui telefonų modelius. Po tokių įvykių dauguma nežino kaip tinkamai elgtis, norint kiek galima labiau sumažinti, o sėkmės atveju galbūt ir išvengti, rimto gedimo pasėkmes. Sušlapus vidinėms mikroschemoms prasideda oksidacija, kurios pasekoje dažniausiai užtrumpinama pagrindinė plokštė ir/ar jos komponentai.

Ką reikėtų daryti:

1. Pirma, dažniausiai daroma klaida telefonui sušlapus, tai bandymas jį įjungti (jei telefonas buvo išsijungęs) ir pažiūrėti ar jis vis dar veikia. Tuomet dažnai įvyksta elektros iškrova ir telefono pagrindinė plokštė ir/ar jos komponentai yra užtrumpinami. Todėl pirmiausiai reikėtų išimti telefono bateriją, o telefoną kaip įmanoma daugiau išardyti. Po to telefoną padėti ant šilto radiatoriaus, ar esant šiltam orui ant saulės ir palikti 48-om valandom, kad drėgmės koncentracija pilnai būtų pašalinta.

2. Kitas būdas, telefoną džiovinti plaukų fenu. Tik nereikėtų persistengti džiovinant labai karštu oru, nes galima lengvai perkaitinti mikroschemas, o viduje esančios prilituotos dalys gali tiesiog atšokti. Jei yra baimė džiovinti karštu fenu, tuomet galima naudoti kambario temperatūros oro srovę džiovinant iš visų pusių.

3. Drėgmės pašalinimas ryžių pagalba. Šis būdas, ganėtinai neįprastas, bet labai paprastas. Išardžius telefoną reikia jį gerai nusausinti popierinėmis servetėlėmis ar kuo nors kitu ir apdengti arba įdėti į ryžių indelį (virti ryžiai tam netinka), tada palikti telefoną 24 valandom. Viskas veikia labai paprastai – ryžiai gana greitai sugeria drėgmę ir taip išdžiovina telefono mikroschemas. Smartphone in rice

4. Jei telefonas kiniečių gamybos, panačiai kaip 3-am punkte, telefoną įdėti į ryžių indelį ir palikti nakčiai. Per naktį ryžiai pritrauks krūva kiniečių, kurie sutvarkys telefoną ir ryte rasite jau veikiantį.. :)) Juokaujame, jei nepadėjo pirmi 3 punktai, neškite į taisyklą.

 

Dalintis

24 komentarai

 1. Sveiki, mano telefonas ikrito į vonia Redmi4A nusausinau ijungiau viskas veikė idejau i ryžius visai nakčiai, ijungiu telefoną, parodo kaip visa laika Redmi4A ir išsijungia, ką toliau man daryti?

  0

  0
 2. Sveiki ejau ledu ir ilužau i ekete su telefonu Samsung galaxy j3 (2016) isitraukiau telefona iš kišenęs ir pradėjo nereaguot i lietimus atrakinimo mygtukas veikia ir garso reguliavimas veikia ka reiktu daryt ar šiam telefonui dar galima gyvent ar ne?.

  0

  0
 3. Įmečiau Samsung Galaxy A5 2016 (niekas neatsidaro tik Sim išsitraukia)
  Įkrito į vonia, nuvaliau viska kaip galejau greičiau išsausinau buvo išsijunges… poto lyg ir veikė viskas normaliai ir SMS rašiau t.t. padėjau telefona ant lovos įjungta po kiek laiko pasižiūriu išsijungė.
  tuo metu labai išsigandau ir džiovinau fenu ir ryžiuose valanda laikiau ir nusprendžiau įjungt , paspaudžiau mygtuka isijungė parodė,kad A5 2016 kaip įprastai suvibravo ir viskas išsijungė. Bandžiau vėl kelis kartus įjungt… nieko. tada po kiek laiko nusprednžiau tiesiog nuvalyt ekrana servetėlėm nes buvo apčiupinėtas vėl paspaudžiau ir vėl taspats. Džiovinau vėl fenu ir t.t. Galiausiai įdėjau į ryžius visai nakčiai. Atsikėlus paabandžiau įjungti vistiek nieko… Kameros abi užrasojusios. Visados. Retkarčiais kai kuri atrasoja bet vėl po kiek laiko užrasoja… ką man daryt? Blogiausiu atveju ieškosiu draudimo..

  0

  0
  • Labas Ugne,

   Ieškok draudimo, nes taisymas gali būti labai brangus ir neapsimokėt jei užtrumpina motininė plokštė. Apskritai jungt telefoną nerekomenduojama kol nepraėjo bent para palikus džiovinimui.

   0

   0
 4. nelaimingadiena ----

  o ka daryti jei samsung a3 ikrito i tulika istraukus veike kelias sekundes nes buvo guminiam dekle ir su plevele ant ekrano, bet veliau kaip issijunge taip ir neveikia,yra laikomas ryziuose puse dienos,ar imanoma butu suremntuoti tokiu atveju ar verta labiau nauja pirti telefona?

  0

  0
 5. Sveiki.O ką daryti,kai sšlapo Samsung Galaxy S6 ir jo neina atidaryti?po penkių dienų džiovinus ir ryžuose ir ant radiatoriaus kai bandau jį įjungti jis nereaguoja,o kai įjung krautis,rodo,kad užsikrauna per sekundę 100 procentų.A tai reiškia,kad telefonas miręs kapitaliai?

  0

  0

Palikti atsakymą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.