Google Duo

0

Šią savaitę Google oficialiai pristatė savo sukurtą aplikaciją, kuri panaikina video skambučio barjerą tarp Android ir iOS įrenginių. Prieš detaliau pristatydami jos veikimą, šiek tiek pažvelkime į video skambučio funkcijos istoriją.

2010-ais pasauliui šią funkciją pirmoji pristatė Apple kompanija, naudodama tuo metu pažangiausią savo išmanųjį telefoną iPhone 4. Pristatymo metu kompanijos įkūrėjas Steve Jobs sakė, kad apie vaizdo skambučio galimybę svajojo dar vaikystėje, kai buvo rodomi „The Jetsons“ animaciniai filmukai. Vaizdo skambučiui atlikti buvo pasitelkiama tam sukurta FaceTime aplikacija. Per 6-is savo gyvavimo metus ji persikėlė ir į MacBook kompiuterius, iPad planšetinius bei kitus kompanijos produktus.

Google vaizdo skambutį pristatė prieš kelis metus, kartu su Hangouts aplikacija. Ji taip pat turi susirašinėjimo bei įprasto garso skambučio funkciją. Per pastaruosius kelis metus ši technologijų gigantė sukūrė platų interneto paslaugų asortimentą bei šiuo metu plačiai naudojamų aplikacijų kolekciją, įskaitant Google Maps, Google Photos, Google Docs, Google Drive ir kitas. Beje, jos taip pat veikia ir yra plačiai naudojamos iPhone bei iPad modeliuose, kaip alternatyva konkurencinėms Apple Maps, Apple Photos ir kitoms aplikacijoms.

Kurdama įvairias internetines paslaugas ir gyvenimą palengvinančias aplikacijas, Google visuomet orientavosi į jų paklausą ir pritaikymą visose programinėse platformose.
Ne išimtis ir Google Duo. Jos pagalba galima paprastai sukurti vaizdo skambutį tarp Android ir iPhone telefonų. Vienintelis reikalavimas – ji turi būti įdiegta abiejuose mobiliuose įrenginiuose. Tačiau tikime, kad su laiku Google Duo bus taikoma kaip pagrindinė vaizdo skambučių aplikaciją, telefone aptinkama kartu su sekančiais Android programinės įrangos atnaujinimais.
Kalbant apie patį naudojimą, maloniai stebina minimalistinis dizainas ir jos paprastumas. Atsidarius aplikaciją aptinkamas vienintelis „Video call“ mygtukas, po kurio siūloma pasirinkti vieną iš turimų adresatų. Pradėjus skambutį, adresato telefono ekrane iškart bus transliuojamas vaizdas iš jūsų telefono priekinės kameros. Tuo tarpu pašnekovas galės pasirinkti ar priimti matomą video skambutį. Reikia pastebėti, kad šią funkciją Google pavadino labai taikliai „Knock Knock“. Juk jūs neturite draugų, kurie per stiklą mėgsta rodyti nepadorius pirštų gestus teisingai?


Google Duo

Dalintis

Palikti atsakymą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.