Google išleis savo išmanųjį dar šiemet

0

Žvelgiant globaliai, šiai dienai 4 iš 5-ių parduodamų telefonų yra valdomi Google sukurta ir toliau vystoma Android operacine sistema. Be to, tik su šios kompanijos palaiminimu rinkoje pasirodo LG, Huawei ir HTC gamintojų kuriami, Google Nexus pavadinimu žymimi išmanieji.

Visi Nexus modeliai turi pačią gryniausią Android operacinę sistemą, nepaliestą ir nemodifikuotą tų pačių gamintojų. Jie dažnai būna operatyvesni, patikimiau veikiantys ir pasižymintys tik jiems būdingomis valdymo funkcijomis. Šie modeliai taip pat pirmieji gauna visus sekančius operacinės sistemos patobulinimus ir atnaujinimus.

Visi kiti gerai žinomų gamintojų telefonai vartotojus pasiekia jau modifikuotomis Android versijomis. Jos būna papildytos įvairiomis gamintojo aplikacijomis, bei apvilktos į gamintojo paslaugas orientuotą vartotojo sąsają (User Interface), dažnai kiek keičiančią ir operacinės sistemos išvaizdą.
Toks gamintojų noras vartotoją pripratinti prie jų produktų bei paslaugų taip pat turi ir savo blogąją pusę. Išmanieji įprastai netenka dalies Google paslaugų, komplektuojamų originalioje Android versijoje. O Android operacinės sistemos atnaujinimų tenka laukti neapibrėžtą terminą, be garantijos, kad jis išvis pasieks net ir į atnaujinamų telefonų sąrašą įtrauktą modelį.
Taigi, nors Google kuria Android operacinę sistemą, visus sekančius etapus sklandžiai suvaldyti išeina tik pačios kompanijos prižiūrimuose Google Nexus androiduose.

Dėl visų minėtų priežasčių, internetinių technologijų gigantė viešai paskelbė, kad dar šiais metais numato išleisti savo pačios sukurtą telefoną. Toks žingsnis tuo pačiu padės sustiprinti konkurencinę poziciją su iPhone ir iPad išmaniaisiais, kurie kartu su operacine sistema, vieningai kuriami ir prižiūrimi tik Apple kompanijos.

Šių metų pradžioje Google komandą papildė buvęs Motorola kompanijos prezidentas Rick Osterloh, kuris bus atsakingas už techninės dalies kūrimo ir gamybos eigą.
Google kompanijos vykdomasis direktorius Sundar Pichai teigia, kad pastaruosius mėnesius kompanija dėjo daug pastangų į Nexus išmaniųjų priežiūrą ir skyrė savo dėmesio dar šiemet pasirodysiančių naujų modelių gamybai. Pasak Sundar Pichai, nusprendusi pagaminti savo paties išmanųjį, Google ir toliau glaudžiai bendradarbiaus su Nexus serijos telefonus gaminančiomis kompanijomis.

Dalintis

Palikti atsakymą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.